Podívejte se, jak osvěžit zastaralou koblihu

Někdy se stává, že kupujeme koblihu v pekárně a není tak čerstvá, jak bychom chtěli. Často, po několika hodinách stání, koblihy z trhu začnou ztuhnout a my se už necítíme jako oni. Proto stojí za to použít tento jednoduchý způsob a obnovit koblihu.

Osvěžující koblihy s mikrovlnnou troubou

Vložte jej do mikrovlnné trouby na 10-15 sekund. Bude to měkké, baculaté a svěží, jako by ho právě upečeli :) Vyzkoušejte tento trik a podívejte se na další zajímavé způsoby použití mikrovlnné trouby. Nejlepší je nosit na ne déle než 5 sekund, pak nebude gumovitý. Ale ne vždy tak krátká doba stačí na to, aby se pupen obnovil. Vše záleží na tom, do jaké míry těsto zatuchlo.

Také pozor na plnění. Je mnohem vlhčí, proto se zahřívá rychleji a tvrději. Po 15 sekundách může být těsto teplé a marmeláda nás může spálit. Proto dejte pozor, než dáte takový kobliha dítěti a zkontrolujte vnitřní teplotu.

Osvěžující v troubě

Pokud nechcete používat mikrovlnnou troubu a máte troubu, můžete ji použít k osvěžení koblihy. Stačí jej vložit do předehřáté trouby na 10-15 minut. Vložte do něj současně tepelně odolnou misku s malým množstvím vody. Díky tomu kobliha nebude po odstranění tak suchá. Je třeba upravit dobu obnovení podle množství koblih a jejich čerstvosti. Proto je obtížné určit konečný počet minut, které budou potřebovat.

Zmrazující koblihy

Pokud víte, že určitě nebudete jíst tolik koblih, kolik máte, je dobré je zbohatnout. Zmrazený chléb můžete kdykoli rozmrazit a osvěžit, např. V mikrovlnné troubě. Díky tomu budou koblihy čerstvé i po dlouhé době.

Jak ukládat koblihy

Při skladování těsta je také velmi důležité, jak je skladujeme. Pokud se o koblihy správně postaráme, zůstanou déle čerstvé. Proto stojí za to to udělat a nejlepším způsobem je zabalit koblihu papírovou ubrouskem a ponechat ji v papírovém sáčku.

Použijte koblihy k vytvoření nového jídla

Nemusíte je znovu jíst ve stejné podobě. Použijte je a vytvořte zcela nové jídlo. Můžete je například nakrájet na plátky a použít jako základ pro dezert, např. Položte je na dno a zakryjte pudinkem. Můžete je také použít k vytvoření palačinek. Nakrájejte je na plátky a namočte do vajíčka rozšlehaného mlékem. Smažte vyčeřené máslo a připravte lahodné lívanečky na dezert nebo večeři.

Příspěvek sdílený Emmou Lilette (@motheralwaystoldme) 3. prosince 2017 v 1:01 PST

Recept na expresní koblihy

Pokud jsme vám udělali chuť na koblihy, máme také recept na expresní koblihy :) Možná je budete chtít udělat. Jsou opravdu dobří a víte - čerstvá chuť to nejlepší :) K přípravě je potřeba pouze 5 minut!

Přísady

 • 2 vejce
 • 2 vanilkové sýry
 • 2 šálky pšeničné mouky
 • 1/2 čajové lžičky prášku do pečiva
 • 1 litr oleje na smažení
 • práškový cukr pro kropení

Příprava

 1. Připravte si misku a do ní nalepte vejce.
 2. Přidejte sýr, mouku a prášek do pečiva.
 3. Důkladně promíchejte pomocí mixéru.
 4. Zahřejte olej v hrnci a poté do něj ponořte těsto. Naneste je lžičkou.
 5. Smažte koblihy na obou stranách a je to připravené.
 6. Nakonec, když vychladnou, posypeme moučkovým cukrem.
 7. Můžete je také plnit oblíbeným džemem nebo jinou náplní.

Další recepty na koblihy

 1. Kobliha recept od Magda Gessler - nebudete kupovat znovu v cukrárně!
 2. Recept na perfektní koblihy na Fat čtvrtek
 3. Mini banánové koblihy za 15 minut
 4. Kobliha recept - delikátní a lepší než z cukrárny
 5. DONUTY PRO DOSPĚLÉ BANANOVÉ PLNĚNÍ
 6. Rychlé a snadné koblihy na Olyho čtvrtek

Zanechte Svůj Komentář