Jak ušetřit solená jídla

Jak ušetřit solená jídla? Každý z nás může solit polévku, maso nebo zeleninu. Co tedy dělat? Je jídlo vhodné pouze k likvidaci? Ne! Mohou být stále zachráněny a dnes vám řekneme, co dělat, když myjeme sůl. Také vám poskytneme praktické tipy, které vám pomohou těmto situacím zabránit. Je také důležité, kdy vaříme naše jídla. Díky tomu jim můžeme zabránit v nadměrném řešení

Jak ušetřit solená jídla

Začněme polévkami, protože podle nich jsou to nejčastěji slunovraty. Existuje několik způsobů, jak získat slanou polévku. Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vaší situaci.

Způsoby slané polévky

Pokud máte v kuchyni syrové brambory, můžete je použít k získání přebytečné soli z polévky. Oloupejte dva středně brambory a vložte do polévky. Vařte to po dobu další čtvrt hodiny, poté odstraňte brambory, které budou čerpat přebytečnou sůl. Zkontrolujte, zda je polévka dobrá, a v případě potřeby postup opakujte.

Pokud nemáte brambory, ale máte jablka, můžete je také použít. Děláme to samé. Oloupeme jablko a nakrájíme na polovinu a středním řezem. Vařte 10 minut a vyjměte. V případě jablek však musíte být opatrnější, protože se snadno přelijí. To nemůžeme dopustit.

Pokud jste nepřiměřeně nepřiměřili množství soli, může bělení polévky mlékem nebo její smetana snížit její slanost. Do polévky můžete také přidat dvě bílé syrové kuřecí vejce. Když je sůl absorbována, stačí ji přetvořit.

Můžeme také použít syrovou rýži, kterou zabalíme do gázy nebo vložíme do speciální tašky na bylinky na polévku a několik minut vaříme. Také velmi dobře čerpá sůl a na konci vaku vytáhne rýži a vyhodí ji.

Pokud je polévka již na talíři, můžete ji také uložit. Stačí do něj hodit plátek chleba a krustě, počkejte 10 minut a vyjměte. Také dobře absorbuje sůl.

Solené omáčky

U solené omáčky bude dobrým nápadem přidání čerstvého mléka nebo přírodního jogurtu. Vzali trochu omáčky, ale zároveň sníží slanou chuť, která je dominantní.

V případě omáčky do ní můžeme vložit nasekané brambory a několik minut vařit, abychom absorbovali sůl. Po uplynutí této doby ji jednoduše vyjměte a zlikvidujte a omáčka bude méně slaná.

Solené maso

To vše záleží na tom, kdy jsme solili maso. Například, pokud vyrábíme mleté ​​kotlety a máme příliš mnoho soli, můžeme zvýšit množství masa a rohlíky, abychom snížili tuto chuť. Pak žádný problém. Pokud jste však už maso osolili a z něj smažili kotlety, můžeme jej rychle proměnit v misku. Například vařte s rajčatovou omáčkou, jako jsou masové kuličky, ale omáčku nesolte. Maso mu dodá slanou chuť.

Totéž děláme se solenou pečenou, ze které také připravujeme nové jídlo vařením v omáčce bez soli. Můžeme na ni také rozložit med a péct ho znovu, pak to bude sladší. Navíc se kůra stává velmi chutnou.

Kdy solit nádobí

V závislosti na tom, co vaříme, solte položky v různých časech. Polévku nesolíme na samém začátku protože zelenina a maso, které se do něj vloží, také obsahují sůl. K tomuto koření, které přidáme. Proto je velmi snadné polévku solit, když to děláme na začátku. Když se vaří zelenina, zkusíme polévku a přidáme ji podle chuti. Některé polévky se také zakalí, pokud do nich přidáte sůl na začátku. Jedinou výjimkou je vývar - ale vývar bude také plynulejší.

maso sůl před smažením. Pokud plánujete péct maso, je dobré ho alespoň hodinu před pečením otřít solí. Při vaření masa je nejlepší osolit vodu, ve které bude vařeno. Dušené maso je na konci nejlepší solené. Výjimkou z tohoto pravidla je játra, kterou po smažení smíme. Jinak to bude těžké.

ryby sůl před smažením, a pokud ji uvaříme, pak ve slané vodě. Ryby nesolte dříve, sůl z ní bude čerpat šťávy a po smažení ryby budou suché. Nakonec solte dobře.

zelenina pokud jsou vařeny ve vodě, pak jsme jen sůl sůl. Pouze v případě brokolice, květáku nebo luštěnin je vhodné je po vaření osolit. Pokud je během vaření osolíme, budou těžké.

Sůl a zdraví

Sůl je v naší stravě potřebná, ale když ji konzumujeme příliš, má to negativní dopad na zdraví. Můžeme si všimnout, že jíme příliš mnoho soli, když začneme přibírat na váze a naše tělo je oteklé. Je to proto, že sůl v těle zadržuje vodu. To však proniká do buněk těla a způsobuje jim bobtnání. Ponožky nás začínají obejmout, hodinky nebo prsten se neshodují. To jsou signály zadržování vody v těle.

Není bez důvodu, že se sůl nazývá bílá smrt. Nadměrná konzumace způsobuje hypertenzi, podporuje aterosklerózu a srdeční choroby. A co je horší, je obtížné kontrolovat jeho množství v naší stravě. Je třeba si uvědomit, že sůl je jedním z levnějších konzervačních látek a způsobů, jak zlepšit pokrmy. Proto je to téměř ve všem, co kupujeme. Naše strava zahrnuje nejen solničku, ale také hotovou omáčku, kterou nakupujeme, šunky, konzervované potraviny, občerstvení a dokonce i sladkosti!

Říká se, že Poláci v průměru překračují normu denního příjmu soli třikrát. To je docela hodně. Doporučený příjem je 5 g denně, tj. Plochá lžička soli. V důsledku toho čelíme problémům, jako jsou:

  1. obezita
  2. rakoviny žaludku
  3. tahy
  4. vysoký tlak
  5. srdeční choroby
  6. diabetes typu II
  7. osteoporóza

Zanechte Svůj Komentář