5 jednoduchých způsobů, jak přirozeně odstranit jizvy po akné

1. Vejce bílé - bílkoviny mají velmi silné léčivé vlastnosti, které mohou léčit jizvy a nakonec se stanou méně viditelnými. Vejce bílé je plné bílkovin a aminokyselin, které mohou napnout póry, aby se zabránilo novým trhlinám při zesvětlení jizev. Vezměte si malou misku a lžíci, porazte 3 vaječné bílky, dokud nezměknou a nezblednou. Prsty jemně odbourávejte proteiny na kůži - zaměřte se na problémové oblasti. Proteiny nechte zaschnout na kůži a několik minut vyčkejte, než je opláchněte mírně teplou vodou. Udělej to 2-3krát týdně.

2. Soda na pečení - Soda na pečení je hustá, ale není nebezpečná, její malé částice jsou hladké a nepoškozují pokožku. A pokud ji použijeme šetrně, odlupujeme horní vrstvu odumřelých kožních buněk, kůže může být mírně červená. Stačí smíchat malé množství sody s vodou a vytvořit pastu. Velmi jemně vmasírujte sodu na pokožku, např. Obličej a nechte jednu minutu oplachovat vlažnou vodou. Pamatujte, že po zákroku vždy hydratujete pokožku, osobně provádím malou masáž obličeje, na kterou jsem dal několik kapek olivového oleje a velmi dobře jsem pracoval. Tento postup opakujte 2-3krát týdně.

3. Citron - citronová šťáva, která obsahuje kyselinu citrónovou, kyselinu mléčnou a také kyselinu glykolovou, je jednou z nejběžnějších alfa nebo AHAS hydroxykyselin. AHA jsou velmi dobře známé pro jejich použití v kosmetice. Mnoho produktů pro péči o pleť, včetně krémů proti stárnutí a chemických slupek, má AHA jako hlavní složku. Lokální použití AHAS zvyšuje produkci kolagenu a zvyšuje tloušťku kůže. To vše se rovná hojení kůže jizvami po akné. Citronová šťáva je navíc díky svému přirozeně kyselému obsahu silným dezinfekčním prostředkem, který pomáhá ničit bakterie způsobující akné a je to produkt, který se přirozeně odlupuje a odstraňuje odumřelé kožní buňky a pomáhá vytvářet novou zdravou pokožku. Kromě toho napomáhá zesvětlit tón pleti, což pomáhá působit proti hyperpigmentaci. Pokud jde o citronovou šťávu: Ujistěte se, že je vaše pokožka čistá, omyjte ji jemným čisticím prostředkem na akné. Pak si vezměte misku a vymačkejte 1-3 citronů nebo ještě lépe kupte veškerou přírodní citronovou šťávu z obchodu s potravinami. Vezměte vatový tampon a navlhčete jej šťávou. Naneste šťávu na oblasti postižené jizvami, ale nepřehánějte to. Tento postup opakujte 2-3krát týdně. Pamatujte, že pokud máte citlivou pokožku, může šťáva způsobit pálení, ale pravděpodobně k tomu dojde pouze poprvé. Pokud je pečení doprovázeno výrazným začervenáním, ukončete léčbu! protože vaše pokožka je pro tuto metodu příliš citlivá.

4. Aloe Vera Juice - Aloe vera juice je skvělý způsob, jak odstranit jizvy po akné. Zmírňuje nejen zánět kůže, ale také posiluje imunitní systém a regeneruje poškozené tkáně. Jeho mírné složení zajišťuje regulaci vzhledu nových bradavek na akné. Použití šťávy z aloe způsobuje, že máme jemnější pokožku, snižuje otoky, a tím snižuje jizvy po akné, které v průběhu času zmizí. Mnoho lidí v kosmetickém průmyslu považuje aloe za zázrak. Extrakt z aloe lze nalézt v mnoha produktech pro péči o pleť. Namažte nemocné místo aloe šťávou.

5. Olivový olej - Olivový olej obsahuje hodně železa a vitamínů A, D, E, C, B1 a B2. Vitamin E je stále více považován za důležitého hráče v boji proti procesu stárnutí. Olivový olej je bohatý na antioxidanty a je také dobrým protizánětlivým činidlem, které pomáhá předcházet akné a účinně odstraňuje jizvy po akné. Protože olivový olej nezanáší póry, účinně rozpouští nečistoty a oleje zachycené v našich již ucpaných pórech, je velmi dobré léčit jizvy po akné i samotné akné. Před spaním s olejem jemně vmasírujte pokožku obličeje a zaměřte se na horká místa. Pokračujte v masáži několik minut, dokud nebudete mít pocit, že jsou vaše póry úplně nasycené. Rozložte si na obličej teplý ručník nebo si udělejte klobásu (nalijte vroucí vodu do mísy, ohněte hlavu nad mísu, položte ručník na hlavu a utracte ji od 15 minut do 30 minut), čímž se póry otevřou. Přebytečný olej jemně setřete. Tento postup opakujte 1-2krát před vypláchnutím obličeje studenou vodou.

Zanechte Svůj Komentář