8 příznaků závislosti na obrazovce. Zjistěte, jestli je vaše dítě neukáže!

Není co podvádět. V dnešní době děti často používají telefony, tablety, počítače nebo jen televizi. K tomu nedochází pouze doma, což lze snadno vidět, např. V autobuse nebo frontě u lékaře. Dává rodičům určitý komfort a mír. Dítě je ponořeno do obrazovky a to nám dává příležitost vzít si chvilku klidu. Pokud se používá s moderováním, není s tím nic špatného. Nesouhlasíme s úplným připravením dítěte o přístup k tomuto druhu zábavy a technologie. Může to být vzdělávací a informativní, ale rodič se musí starat o to, co si dítě hraje a sleduje. YouTube je bohužel zdrojem mnoha negativních obsahů, které vyvolávají špatné emoce a jsou dobrým příkladem. Stejné hry. Proto by měl být obsah přizpůsoben věku dítěte a neubližovat mu. Musíte si zvyknout na to, že dítě bude žít v takovém světě. Již dnes jsme obklopeni obrazovkami, tento článek si pravděpodobně přečtete, když držíte telefon v ruce.

Existuje však znepokojující fenomén závislosti na obrazovce. A to již může ovlivnit duševní a behaviorální chování našich dětí. Problémy s chováním vašeho dítěte se mohou začít. Povstání a hrozby, když nedostanou telefon a sledují svou oblíbenou pohádku.

Dětská závislost na obrazovce

Bez ohledu na to, co vaše dítě dělá na tabletu, telefonu nebo jiném obrazovkovém zařízení, může se na něm snadno stát závislým. To má negativní dopad na jejich zdraví. Naše mozky jsou vyvíjeny, ale děti jsou náchylnější ke změnám ve struktuře mozku, které mohou bránit rozvoji neuronů a vést k poruchám. Výzkum z roku 2015 potvrzuje, že 12 procent mladých Američanů je patologicky závislých na hrách.

Závislost na obrazovce může vést k mnoha efektům. Nespavost, bolesti zad, přibývání na váze nebo ztráta, problémy se zrakem, léky, pocity osamělosti nebo viny. Dlouhodobým účinkem takové závislosti může být také poškození mozku. Mnoho studií potvrzuje, že mozky dětí se zmenšují nebo ztrácí tkáň ve frontálním laloku. To může později ovlivnit učení nebo sociální výkon vašeho dítěte.

Příznaky závislosti na obrazovce

 1. Úplně absorbuje to, co se děje na obrazovce
 2. Abstinenční příznaky (jako drogy, např. Podrážděnost)
 3. Zvyšte toleranci
 4. Pokračování i přes negativní důsledky, např. Bolesti hlavy
 5. Leží o používání obrazovky, například jsem hrál jen hodinu, když byly ve skutečnosti tři
 6. Ztráta zájmu o to, co se děje kolem vás
 7. Bez omezení nebo zastavení činnosti na obrazovce (prázdný pohled)
 8. Použití obrazovky k úniku ze špatných emocí

Co dělat

 1. Omezte přístup k zařízením s obrazovkou dětem mladším 18 měsíců
 2. Omezte děti na 2 až 5 let na hodinu denně
 3. Pro starší děti najděte alternativní zábavu
 4. Stanovte pravidla brzy a držte se jich
 5. Ovládejte obsah spotřebovaný dítětem
 6. Zapojte je do jiných aktivit a často s ním trávte čas
 7. Nechoďte na snadnou cestu - telefon je pro rodiče špatnou cestou na okamžik klidu

Zanechte Svůj Komentář