4 nebezpečné účinky konzumace hodně soli!

Jaké jsou negativní účinky nadměrného příjmu soli? Dnes se budeme zabývat tímto tématem a není obtížné zneužívat sůl. V průměru každý z nás spotřebuje da-krát více, než doporučuje WHO. Sůl je chlorid sodný. Najdeme to všude a nejen v naší kuchyni. Je přítomen ve většině produktů, které kupujeme. Proto je tak snadné ho spotřebovat v nadbytku, protože bychom museli sledovat každou etiketu výrobku a analyzovat, kolik sodíku jsme už dnes snědli.

Negativní účinky nadměrného příjmu soli

Světová zdravotnická organizace doporučuje příjem soli 5 g denně. Toto je opravdu jedna plochá lžička soli. Statistický výzkum ukazuje, že průměrný pól spotřebuje 11 g soli denně. I když zastavíte slaná jídla, která jíte, nechráníte se před solí. Jíst jen 100 g šunky a současně vzít asi 2,5 g soli. Sůl funguje jako droga. Když jíme hodně slaných potravin, tak už chutnají tak dobře, takže je musíme použít ještě více, protože si na to náš zvyk zvykl. Začínáme cítit méně a méně různých chutí, a tak se stávají závislými na soli.

Sůl, jak jsme zmínili, se nachází téměř ve všech produktech. Proč? Je to prostě konzervační prostředek, který pomáhá udržovat jídlo čerstvé. To je důvod, proč je přidán téměř ke všemu a lze jej najít i v sladkostí!

Je také třeba věnovat pozornost tomu, jak výrobci znamenají obsah soli na obalu, protože ne vždy psají jednoduchými slovy. Sodík je škodlivý ve soli a výrobci potravin často píšou, kolik sodíku obsahuje produkt. Takže si to pamatujme 1 g sodíku (Na) odpovídá 2,5 g soli (NaCl).

Co se stane, když zneužíváme sůl?

mozek

Začněme mozkem, což je počítač, který řídí procesy, které se dějí v našem těle. Nadměrný příjem soli může poškodit tepny, které vedou k mozku. Může také být zodpovědný za dřívější demenci snížením množství kyslíku a živin, které ho dosáhnou.

srdeční

Příliš vysoký příjem soli se může projevit jako bolesti na hrudi. Pokud dojde k ucpání nebo prasknutí tepen, může to dokonce skončit srdeční infarkt, Z nějakého důvodu někteří nazývají sůl tichým zabijákem.

tepny

Sůl zvyšuje krevní tlak, což znamená, že stěny tepen jsou vystaveny vysoké síle, která může způsobit jejich ztuhnutí, což podporuje aterosklerózu. Ateroskleróza je chronické onemocnění, které snižuje lumen tepen a jejich pružnost. Arterioskleróza mozku způsobuje mozkovou ischémii a mentální změny, usnadňuje cévní rupturu a mrtvice. Koronární ateroskleróza je jednou z příčin onemocnění koronárních tepen a aortální ateroskleróza může vést k tvorbě aneuryzmat.

ledviny

Ledviny přes přebytek sodíku mohou mít problém s odstraňováním přebytečné tekutiny, kterou tělo produkuje. Potom si tělo udrží vodu a toxiny. Může také vést k selhání ledvin.

Co dělat, aby se sůl snížila?

Nejprve byste měli omezit produkty, které je obsahují, a to prakticky na všechny hotové večeře, rychlé občerstvení, občerstvení. Je třeba si uvědomit, že pro slanou chuť nemusíte solit jídlo. Můžeme použít bylinky, abychom rozvinuli slanou chuť jídel. Tarragonu, tymiánu nebo lásce se povede dobře.

zdroj

  1. businessinsider.com.pl
  2. food-forum.pl
  3. beszamel.se.pl
  4. wikipedia.org

Zanechte Svůj Komentář