Pračka v kuchyni - výhody a nevýhody přesunu pračky z koupelny do kuchyně

Pračka v kuchyni - jaké výhody a nevýhody má toto řešení. Je legální mít v kuchyni pračku a jaké je její použití? Dnes se pokusíme odpovědět na tyto otázky, které jsou dilematem mnoha lidí, kteří si zajišťují jejich byt.

Pračka v kuchyni

Koupelna není vždy dostatečně velká, aby se vešla na pračku v plné velikosti. Ne každý se chce rozhodnout o užší pračce s nejvyšší náplní. Cesta ven ze situace se stane instalací pračky v kuchyni. To má samozřejmě své klady a zápory. Výhodou je samozřejmě to, že můžeme tento vysněný stroj namontovat. Když v koupelně není místo, protože je příliš široká nebo příliš hluboká, nenechává nás to na výběr. Jedinou místností, která je v této situaci vhodná pro pračku, je kuchyň, ve které máme přívod a odtok vody. Je však třeba zvážit ve fázi návrhu kuchyně, kde bude pračka umístěna, aby bylo možné ji snadno připojit.

Na druhou stranu, i když má koupelna prostor pro pračku, její přesun do kuchyně dělá koupelnu větší a intimnější. V koupelně se někdy chceme uvolnit, vykoupat se nebo použít v klidu, abychom vyhověli našim potřebám. Když se pračka točí, někdo zabíjí, aby vytáhl prádlo, toto místo je od nás skutečně odvezeno. Pokud sníte o vaně, přesunutím pračky do kuchyně ji můžete přizpůsobit. Proto by toto řešení mělo být zvažováno na mnoha úrovních, a to nejen z hlediska pohodlí při používání, ale také z našich potřeb nebo přání. Toto je náš byt a měli bychom se v něm cítit dobře.

Pračka v kuchyni a její výzdoba

Až donedávna jste skutečně cítili, že pračka v kuchyni zkresluje výzdobu. Dnes však máme tolik možností, že si to vůbec nevšimneme. Stačí ji postavit a skrýt za dveřmi a nikdo si ani neuvědomí, že v naší kuchyni je pračka, dokud ji neotevřeme.

foto: pintrest.com

Nahoře je příklad právě takového řešení, ve kterém byla pračka v budově skryta před nábytkem. Pro ty, kteří mají rádi, když jsou tato zařízení vysoká a nechtějí se k nim ohýbat, bude také nápad.

foto: pintrest.com

Jak vidíte, umístění pračky v kuchyni nemusí nutně narušit výzdobu této místnosti. Může to být zcela neviditelné a pouze členové domácnosti budou vědět, kde se nacházejí. Pokud to velikost kuchyně dovolí, můžete také postavit sušičku prádla. Z tohoto důvodu je třeba si uvědomit, že spolu s našimi potřebami šli výrobci a nabízejí vestavěné pračky. Tato zařízení jsou speciálně upravena tak, že během vibrací nepoškodí náš nábytek.

V kuchyni je místnost mnohem větší než koupelna, alespoň ve většině případů. Díky tomu je pro nás mnohem pohodlnější prát v něm prádlo. Rozdělte je a složte je. Vedle toho můžeme žehlicí prkno okamžitě rozšířit. Určitě nám to přináší určité pohodlí, ale zároveň nás nutí sladit určité odpovědnosti. Bude obtížné vařit a umýt najednou - alespoň proto, že lidé, kteří tyto činnosti vykonávají současně v malé kuchyni, budou rušit. Koupelna zde funguje lépe, ale jak vidíte, všechno má své klady a zápory.

Nevýhodou je určitě skladování špinavého prádla. Košík je obvykle v koupelně, kde se často svlékáme a do koše dáváme špinavé oblečení. Udržování v kuchyni nebude praktické ani estetické. Sdílení oblečení a jejich praní proto bude vyžadovat neustálý pohyb. Nejedná se však o velký problém, abychom se s ním nemohli vypořádat.

Mnohem větším problémem je riziko zvýšení vlhkosti a plísní, i když kuchyně, stejně jako koupelna, musí mít větrání. Zdá se, že to je větší problém pro vestavěné pračky, ale také je třeba je vyřešit a vše, co musíte udělat, je řádné používání domácích spotřebičů a zajištění větrání, což je stále nutné k nápravě.

Pračka v kuchyni a hluk

Pokud máte otevřenou kuchyň a byt v panelovém domě a malé dítě, může se to stát fuškou. Pračka je docela hlasité zařízení, a když prádlo prát večer, probudíme dítě a později v noci a sami. V tomto případě vyhrává koupelna, kterou lze zavřít. To vám umožní nějakým způsobem ztlumit hluk, který pračka během provozu generuje.

Totéž platí pro hosty nebo jiné rodinné návštěvy. Musíme nechat prádlo jít a dát ho do kuchyně vedle jídelny. To není nic chladného nebo příjemného. V koupelně se můžeme tiše zavřít, spodní prádlo odtrhnout od očí ostatních lidí a nechat prádlo jít. V kuchyni jsme nějak vystaveni veřejnému pohledu, protože je často ústředním bodem domácího života.

Pračka v kuchyni a vůně

Pokud se vám líbí, když vaše kuchyně voní kořením a připravenými pokrmy nebo pečenými koláče, pak to pračka určitě rozruší. Vůně pracích prostředků je velmi intenzivní ai když ji neperete, vydávají během skladování poměrně intenzivní zápach. Proto stojí za to postarat se o dobré nádoby, ve kterých můžeme uchovávat čisticí prostředky, prášky a další věci a zastaví jejich zápach.

Pračka v kuchyni vedle ostatních elektrických spotřebičů

Vzhledem k potřebě připojit pračku k vodovodní síti je nejracionálnějším řešením umístit pračku do blízkosti myčky a připravit vhodnou infrastrukturu pro obě zařízení. To není vůbec problém. Tato zařízení mohou spolu existovat i v budově. Je vhodné zvážit naše pohodlí při používání kuchyňských spotřebičů při práci. Nebudeme potřebovat pračku, když pracujeme v kuchyni, aby mohla vyniknout.

Malý, ale umísťuje pračku vedle chladničky, protože pračka vydává teplo, což zvyšuje teplotu chladničky a nutí ji pracovat více. Avšak i výrobci pecí zahrnují jejich instalaci v blízkosti chladniček, zde je důležitá izolace ve formě tlustší stěny nábytku. Je pravda, že jsou speciálně izolovány, aby se daly namontovat tímto způsobem, takže stojí za to zjistit, jaké výhrady jsou uvedeny v pokynech výrobce vestavěné pračky.

Pračka v kuchyni, je to legální?

Málokdo o tom přemýšlí, ale ve skutečnosti bylo nezákonné namontovat pračku do kuchyně donedávna. Tato ustanovení byla zakořeněna v době Polské lidové republiky a není divu, že se odchýlila od dnešních bytových standardů. V roce 2017 je proto třeba změnit. To nám dalo příležitost legálně namontovat pračku do kuchyně. Záleží na vlastníkovi bytu, kde bude umístěn.

Zanechte Svůj Komentář