Efektivní způsoby pro špatný dech

Jak bojovat se špatným dechem? Dnes vám představíme efektivní způsoby, jak zabít špatný dech. Nepříjemný zápach z úst pro mnoho z nás to může být velké nepohodlí, které nás znepokojuje v práci nebo navazování kontaktů s lidmi. To je problém, který stojí za to bojovat.

Příčiny zápachu

Špatný dech může mít mnoho důvody, Nejste v malé skupině, pokud s tím máte problém. Ovlivňuje to mnoho lidí. Často je spojována s nedostatečnou ústní hygienou. Když jsou vaše zuby nesprávně očištěny, na nich se hromadí nános zvaný zubní kámen. Je to on, kdo je skvělou živnou půdou pro bakterie, které později způsobují nepříjemný zápach z našich rtů. Proto je velmi důležité starat se o ústní hygienu.

Jak se starat o ústní hygienu

  1. Kartáčování zubů dvakrát denně po dobu 2 minut (pokud nemáte pocit, že k jejich důkladnému vyčištění stačí dvě minuty, můžete si zuby čistit déle).
  2. Umyjte si jazyk a tváře (většina kartáčů na hlavě má ​​speciální jazýčky k čištění těchto povrchů)
  3. Nezapomeňte každé tři měsíce vyměnit kartáček za nový
  4. Pokud nemáte přístup ke kartáčku, použijte krémy na ústní hygienu nebo jednoduše opláchněte teplou vodou
  5. Zubní lékaři také doporučují každodenní použití dentální nitě
  6. Používejte doplněk vápníku, který posiluje zuby

Jak správně čistit zuby

Při čištění zubů nezapomeňte kartáč řádně držet. Polovina štětin by měla zakrýt gumu a druhá polovina by měla zakrýt povrch zubu. Stačí vytvořit úhel 45 stupňů. Pomalu čistíme kruhovými pohyby. Snažíme se soustředit na jeden zub, ne na celý povrch zubů na horní nebo dolní čelisti. Pokud se je pokusíme umýt všechny najednou, určitě to neuděláme důkladně.

Také si pamatujeme, že si čistíme zadní část úst. Zuby by se měly důkladně umýt na obou stranách. Stojí za to držet se zásady, že bychom měli cítit štětiny štětce a místo, kde kartáčujeme. To nás nutí dělat to důkladně. Neděláme to však příliš, můžeme smalt poškodit a poškodit dásně!

Jak zkontrolovat, zda jsou vaše zuby dobře vyčištěny? Jediné, co musíte udělat, je opláchnout si rty po opláchnutí. Pokud povrch zubů není hladký, znamená to, že byste je měli důkladněji očistit, můžete to udělat znovu.

Samozřejmě nejen ústní hygiena ovlivňuje zápach z úst. Někdy to mohou být zdravotní problémy. Například, ORL nemoci může způsobit špatný dech, zejména pokud jste osoba, která má často strep hrdlo nebo sinusitidu. Důvod může být také hormonální poruchy, psychická zátěž (kortizol může způsobit sucho v ústech a pak se objeví zápach), nesprávná strava, žaludeční choroby nebo použití dehydratačních drog.

Efektivní způsoby pro špatný dech

Už víme, odkud pochází špatný dech. Ve velké většině případů jde o ústní hygiena, zkuste se proto více starat o tento aspekt a odstranit příčinu problému. Nyní vám řekneme, jak s nimi jednat ad hoc nepříjemný dech, Tento efekt odstraní, ale stále si musíte zapamatovat příčinu.

Organický zinek

V lékárně si můžete koupit organické zinek. Není to drahé a je velmi dobré osvěžovat ústa. Organický zinek je také doplňován k udržení správného stavu pokožky, vlasů, nehtů a kostí. Podporuje také imunitní systém nebo zlepšuje vidění. Jen nezapomeňte, že se nejedí o polykání tablet. V lékárnách můžete získat pastilky s vůní máty a organického zinku. Osvěžují dech. 50 tablet stojí asi 13 PLN. Obsahuje méně zinku než tablet, takže můžete tento produkt používat častěji - 2-3krát denně.

Voda

Voda je přirozený způsob, jak se zhluboka nadechnout. Dehydratace a sušení úst jsou často problémem. Proto stojí za to pít vodu. Můžeme také vypláchnout ústa vodou. To pomáhá vyčistit ústa zbytků potravin a vyplavit bakterie, které v ní rostou. Proto, když máte pocit, že vaše ústa začínají vyschnout a objeví se nepříjemný zápach, sáhněte po vodě!

Žvýkačka neobsahující cukr

To je velmi dobře známý způsob, jak všichni z nás cítit svěžest v naší vůni. Většina reklam na žvýkačky se také zaměřuje na tento aspekt. Při výběru mějte na paměti, že je nejlepší, že nemá cukr.

Ústní voda

Pomáhá nám pečovat o ústní hygienu, ničí bakterie a zároveň nepříjemný zápach. Kromě toho každá z nich obsahuje aroma, které okamžitě zlepšují naše dýchání.

Petržel list

Nemáte žádnou z těchto věcí, nebo možná máte petrželku? Její žvýkání osvěžuje dech a zabíjí všechny pachy z našich úst. Takto naše babičky už věděly :)

Hřebíček

Podobně špatný zápach odstraňuje hřebíček. Kromě toho, hřebíček mají mnohem zajímavější využití. Mají analgetický účinek, takže mohou pomoci v případě bolesti zubů. Mají také čistící účinek na toxiny, posilují imunitu a mají protirakovinné účinky. Proto stojí za to žvýkat hřebíček!

Alfalfa tablety

Alfalfa je rostlina a používá se jako přírodní multivitamin pro lidi s kardiovaskulárními problémy. Mnoho lidí ji také chválí za podporu ústní hygieny a zabíjení zápachů. Používáme pouze tablet denně.

zdroje

  1. abczdrowie.pl
  2. poradnikzdrowie.pl
  3. poradnikkobiet.pl
  4. dompelenpomyslow.pl

Zanechte Svůj Komentář