Tipy pro koupelnu z domácnosti

Samolepící háčky
Lepicí háčky drží tvrdší glazuru nebo dřevěný povrch, pokud je potřete proteinem nebo pivem zespodu.

Vodní kámen na kohoutku
Na vodovodním kohoutku můžete odstranit usazeniny vápna. Namočte kousek bavlněné vlny nebo látky do octa, omotejte kolem kohoutku a nechte 1-2 hodiny.

Lesklé kování
Matné kování znovu krásně září, pokud je vyčistíte hadříkem namočeným v alkoholu nebo octu a poté vyleštěte.

Barevné kování
K čištění barevných plastových tvarovek používejte pouze jemné čisticí prostředky, nikdy alkohol nebo ocet, protože materiál je drsný.

Pozlacené kování
Pozlacené armatury se snadno poškrábají, proto by se měly čistit pouze teplou mýdlovou vodou a měkkým hadříkem.

Lesklé dlaždice
Můžete odstranit skvrny octa, které je obtížné odstranit. Dlaždice budou zářit a také se stanou odolnými vůči vlhkosti a tvorbě vodního kamene, pokud je po mytí otřete speciální emulzí pro leštění keramických dlaždic. Nechte emulzi nějakou dobu na glazuře a poté, než úplně uschne, vyleštěte dlaždice měkkým hadříkem. Leskněte matným dlaždicím roztok amoniakové soli (salmiak).

Špinavé klouby
Znečištěné, zčernalé spáry mezi dlaždicemi lze dokonale vyčistit a nabílet roztokem amoniaku. Prášek do pečiva je stejně účinný. Namočte vlhký hadřík do prášku a otřete špinavá místa.

Sprchové dveře
Na skleněných dveřích do sprchové kabiny (se sprchovou vaničkou) se často tvoří matné zbytky mýdla, které lze snadno odstranit hadříkem namočeným v octě.
Na vaně se rozstříkne smalt
Můžete pokrýt tenké oblasti vany, kde sklovina vystříkla
vrstva laku pro sanitární zařízení.

Nejprve studené, pak teplé
Aby nedošlo k prasknutí a odštěpení skloviny ze stěn vany při podvádění
Nejprve zapněte kohoutek studenou vodou a poté teplou vodou. Tímto způsobem
V koupelně se také vyhnete páře.

Žlutá vana
Zažloutlá vana bude opět lesklá, pokud ji vyčistíte terpentinovým solným roztokem.

Klidná koupel
Pokud jste se chtěli vykoupat pozdě v noci a respektujete spánek svých sousedů, dejte na faucet nylonovou punčochu (měla by dosáhnout na hladinu vody), která potlačí hlasitý hluk vody. Můžete také nalít vodu přes sprchu na dně vany.

Sloppy zrcadlo
Koupelnové zrcadlo, které se zcela napařilo, na chvíli vlasy zahřeje a pára okamžitě zmizí.

Skvrny na barvení vlasů
Před obarvením koupelnových vlasů vydrhněte vanu nebo umyjte tekutinou na mytí nádobí.

Protiskluzová rohož
Z času na čas gumovou protiskluzovou rohož odstraňte z vany, protože kalhotky přísavky zanechávají ošklivé tmavé stopy, pokud byly ve styku se dnem vany příliš dlouho.

Kámen na sprchové hlavě
Zejména pod vlivem tvrdé vody se na sprchové hlavě snadno hromadí vodní kámen. Odšroubujte hlavu a všechny součásti důkladně očistěte starým zubním kartáčkem nebo kartáčkem na nehty. Dotkněte se jehly otvory na sítu. Plastové díly můžete namočit do teplé vody s octem nebo vyčistit půl citronem.

Borax eliminuje výpary
Můžete odstranit nepříjemné výpary z odtoků a sanitárních zařízení nalitím vody přes ně přidáním jedné polévkové lžíce boraxu.

Odtok je blokován
Činidla pro tlačení a ucpávání trubek a odtoků sestávají hlavně ze silně alkalických látek, například hydroxidu sodného, ​​jakož i z dusičnanů a odštěpků z lehkých kovů. Tyto látky jsou nebezpečné pro životní prostředí, mohou také poškodit potrubí
kanalizace. Nejprve se pokuste ucpat kanalizace vůbec, chránit je sítkem, které drží větší odpad. Pokud se ucpávky ucpávají, použijte gumovou stírací lištu, která je obvykle účinná.

Citlivý mramor
Mramor občas otřete speciálním ochranným voskem. Mramorové povrchy očistěte namočeným hadříkem v jemném mýdlovém roztoku. Olej, tuk a kyselina snadno vsáknou do porézního povrchu mramoru a zanechají na něm skvrny, takže nikdy neumisťujte sklenice nebo šálky bez talíře na mramor. Alternativně lze obtížně odstranit skvrny pomocí citronové šťávy. Pozor! Kyselina by neměla na povrch působit déle než 1-2 minuty. Poté povrch očistěte čistou vodou a důkladně vyleštěte.

Koš v koupelně
Koše v koupelně by neměly být kovové, protože rychle rezistentní vůči vlhkosti.

Hřebenová pěna
Holicí pěna je ideální pro mytí hřebenů a kartáčů na vlasy. Hřeben postříkejte pěnou, nechte ji několik minut působit a poté ji opláchněte čistou vodou.

Houba je opět měkká
Namočenou a nepříjemně vonící přírodní houbu namočte na noc do vody solí a opět bude jemná a voňavá. Nezapomeňte to několikrát poté velmi pečlivě opláchnout!

Dole s malou rybkou
Sugarfish jsou hmyz, který má rád především vlhké místnosti. Živí se rostlinným odpadem, mohou také ničit oblečení a knihy. Účinným prostředkem v boji proti nim je směs boraxu a cukru. Posypte postiženou oblast tímto agentem.

Zápas proti kouři z toalety
Kostky vůní, umístěné v záchodové misce, obsahují povrchově aktivní látky a další dezinfekční prostředky, které otráví vodu. Kromě toho tato činidla zcela nevylučují bakterie z záchodové mísy, jejich účinkem je pouze osvěžení vzduchu. Vyzkoušejte jiný způsob: zápal vypálit celý a hodit ho na záchod, a nepříjemný zápach z klo zmizí.

Shell stone
Nalijte roztok vody a octa do záchodové mísy přes noc v poměru: 10 dílů vody: 1 díl octa. Ráno můžete snadno odstranit vápenec ze skořápek.

Toxické látky
Čističe toalet jsou vysoce toxické. Nakupujte je pouze v obalech s bezpečným uzávěrem a uchovávejte je mimo dosah dětí.

Nevhazujte cigaretu!
Nikdy nevhazujte nedopalky cigaret do záchodové mísy. Nedopalky cigaret je obtížné rozpustit, takže se s největší pravděpodobností dostanou k moři a především zbytečně zatěžují zařízení na čištění odpadních vod. Zbytky kouře v troubě nebo házet do koše.

Zanechte Svůj Komentář