Proč stojí za to jíst dýně?

Dýně je jednou z nejpopulárnějších podzimní zeleniny, která si v naší zemi získává stále větší popularitu. Až přijde podzim, připravujeme stále více pokrmů z dýně a dokonce i zákusků. To je velmi dobré, protože dýně jsou velmi zdravá zelenina. Dýňová sezóna trvá do prvního mrazu, takže si určitě vyzkoušíte nějaké recepty.

Proč stojí za to jíst dýně?

Dýně k nám přišla z Ameriky a její kultivace je velmi jednoduchá. Můžete začít pěstovat na zahradě nebo dokonce na balkóně, pokud připravíte dostatečně velké hrnce. Dýňové ovoce jistě dobře ví, kulovité oranžové a velké s plochými semeny. Zralé dýně se sklízí na konci léta. Dýně jsou bohaté na vitamíny, jako jsou vitaminy A, C, PP, B, stejně jako draslík, hořčík, železo, vápník a fosfor.

Dýně jsou pro tento účel velmi dobrým zdrojem vlákniny, takže zlepšují trávení, usnadňují defekaci a vyvolávají pocit sytosti a jsou dietní, protože obsahují pouze 33 kcal na 100 g! Takže ji můžete jíst bez obav z váhy - pokud ji připravíte nízkokalorickým způsobem. Mám rád dýně pečené v bylinkách jako doplněk k večeři :)

Vlastnosti dýně

 1. pomáhá v boji proti akné
 2. regeneruje tělo
 3. zpevňuje pokožku
 4. posiluje imunitu
 5. zlepšuje náladu
 6. zlepšuje zrak
 7. bohaté na vitamíny a vlákninu
 8. zlepšuje trávení
 9. bojuje proti zácpě
 10. snižuje hladinu cholesterolu
 11. je dobrým zdrojem energie
 12. snižuje hladinu cholesterolu

Recepty s dýní v hlavní roli

Dýně pečená v bylinkách na večeři

PODZIMNÍ GUMY S dýní

Pappardelle s lesními houbami a dýní v sýrovo-tymiánové omáčce

Dýňové palačinky - lahodné dýňové a jablečné palačinky

Oteplování dýňová krémová polévka

Zanechte Svůj Komentář