Aplikace octa, které jste nevěděli

Zabijte bakterie. Smíchejte ocet s vodou ve stejném poměru a nalijte do postřikovací láhve. Nastříkejte dlaždice, spáry, umyvadlo a podlahu a otřete dosucha. Senzační čistí a ničí bakterie.

Rust. Pokud některé nástroje, závitníky nebo šrouby začnou rezavit, vložte je do neředěného octu a nechte přes noc. Polsky ráno a budou jako nové.

Čistá toaleta. Ocet je skvělý čisticí a dezinfekční prostředek. Takže to zvládne čištění toalety velmi dobře. Zakryjte záchod sklenicí octa, nechte 5 až 10 minut a poté opláchněte.

Uvolněte potrubí. Do odtoku nalijte jedlou sodu a nalijte sklenici octa. Když syčení a bubliny ustoupí, pečlivě nalijte horkou vodu.

Vyčistěte okna. Nalijte neředěný ocet do postřikovací láhve a očistěte jej okny. Leštěte čistým suchým hadříkem. Vyčistěte okna a nulové pruhy.

Můžeme také osvěžit koberce a koberce octem. Pokud je jejich povrch prolomený a roztržený, stačí je vyčistit měkkým kartáčem namočeným v roztoku 4 litrů vody se sklenicí octa. Dent se zvedne. Není třeba opláchnout vodou.

Bělení kloubů - pokud jsou spáry mezi dlaždicemi špinavé, potřísněné, obnovte jejich původní barvu, jednoduše kartáčujte zubním kartáčkem namočeným v octě.

Změkčuje textilie, ničí bakterie, zabraňuje statické elektřině. To je výhoda přidání 1 šálku octa do nádoby na oplachovací prostředek během mytí.
Přidání octa do prádla jim také zabrání barvení během praní. Použité oblečení by se mělo před praním prát přidáním sklenice octa do pračky a bude dezinfikováno.

Praní zažloutlého oděvu - zažloutlý oděv jen navlhčete v roztoku sestávajícím z 12 dílů vody a 1 dílu octa. Odjíždíme na noc. Myjeme další den jako obvykle.

Ocet, voda a noviny - smíchejte 2 lžíce octa s asi 4 litry vody. Nalijte roztok do stříkací láhve. Posypte sklenici a poté ji otřete do sucha černobílými novinami. Nepoužívejte papírové ručníky, které by mohly způsobit pruhy. Pokud nemáte ocot po ruce nebo jste podrážděni jeho pachem, můžete k čištění skla použít zředěnou citronovou šťávu nebo sodu.

Neutralizace zápachu - posypeme celý koberec jedlou sódou nebo kukuřičnou moukou - na středně velký koberec použijte asi 1 šálek prášku. Po 30 minutách bude koberec vysáván.

Zanechte Svůj Komentář