12 vánočních receptů, bez kterých se svátky nemohou konat

Každý z nás má jistě svůj vlastní deskriptor jídel, bez kterého se Vánoce nemohou konat. V mém domě bylo jídlo, které všichni čekali na Vánoce, houbalová polévka a krokety se zelím a žampiony. Samozřejmě byly také jiné pochoutky, ale ty byly jednoduše spojeny s Vánocemi. Taková jídla jsou určitě u vás doma. Dnes vám představím 12 receptů, bez nichž se podle mého názoru nemůže uskutečnit Štědrý večer. Klikněte na název receptu a zjistěte, jak jej vyrobit.

1. Houbová polévka

Jak jsem řekl, v mé rodině byla houbová polévka vždy číslo jedna na stole. Nejprve jsme to sloužili, následoval červený boršč. Existuje mnoho receptů na houbovou polévku. Na našich stránkách najdete také několik z nich, zde je jeden z nich.

2. Krokety se zelím a žampiony

Druhé oblíbené jídlo na Vánoce, i když pro mě osobně to bylo něco, co jsem nejraději jedl nejvíc během Vánoc a já jsem čekal nejvíce na krokety. Bez nich rozhodně Vánoce nemohou proběhnout se mnou :)

3. Poppy seed cake

Mák mák je můj oblíbený vánoční koláč. Možná neexistují jiné dorty, ale dort máku je něco, co nemůže chybět. Jako dítě se mi líbil čaj nejlépe, dnes ho káva nahradila :)

4. Kapr želé

Nikdy jsem neměl rád smaženého kapra. Kromě toho moje babička udělala takové malé želé kaprů a moc se mi líbily. Proto pro mě určitě vyhrají, když přijde na vánoční kapr :)

5. Sleď v hořčičné omáčce

Sleď je již tradicí, kterou jsem přijal. Pokud již máte rodiny, musíte se srazit s tradicemi ostatních. Někteří z vás budou pravděpodobně mít rádi jiné, ale sledě je ten případ, kdy se mi nová tradice moc líbila. Většina z nich se mi líbí sledě v hořčičné omáčce a vždy na Vánoce.

6. Kutia

Kutia je pravděpodobně základem ve většině domácností. Každá rodina má jiný recept, takže určitě máte svůj osvědčený. Ale pokud jste to nikdy neudělali sami, můžete to využít.

7. Zeleninový salát

Zeleninový salát je něco, co na Velikonocích i na vánočních hostech na našich stolech. Pro mě je to základní vánoční salát. Pomáhal jsem ji připravit od mého dětství a teď to dělám sám.

8. Ryby v řečtině

Kromě kaprů tu vždy byla i druhá ryba. Nejčastěji se filé z tresky nebo hejna smažené v strouhance. Později bylo její místo nahrazeno rybou v řečtině, což každý zná a má rád :)

9. Kompot ze sušených bylin

Nejen to bylo opilé u stolu, ale také představilo slavnostní aroma doma. Osobně se mi nelíbí její chuť, ale tato vůně se na co těším každý rok :)

10. Smažený kapr

Dříve jsem řekl, že se mi v této formě kapra nelíbí, ale samozřejmě musí být na stole a co je divné, i když to nejím, musím to udělat, protože to zřejmě nejlépe funguje :)

11. Brouci

Přemýšlel jsem o tom, co ještě víc spojuji s Vánocemi a je to červená řepa :) Miluji tuto pikantní křenovou chuť od mého dětství.

12. Sleď ve smetaně

Posledním pokrmem byl sledě ve smetaně a byl to zvyk, který byl také adoptován a nebyl v mém rodinném domě. Do té doby jsem neviděl, že sledi jsou tak lahodná v různých vydáních :)

Zanechte Svůj Komentář