Recept na odmrazování oken

foto: Ken Weathers

Dnes pro vás máme recept jako odmrazovač oken nebo něco, co bude užitečné pro každého během zimy. V noci se již ochladilo a teplota je pod bodem mrazu. Díky tomu zamrznou okna našeho vozu a než ráno odjedeme do práce, musíme je rozmrazit nebo seškrábat led. Škrábání ledu nás nestojí nic, ale odmrazovač je pohodlnější, ale dražší. Dnes vám představíme recept na domácí odmrazovač oken, který uděláte mnohem levněji a bude stejně efektivní jako ten z obchodu.

Přísady

  • láhev s rozprašovačem
  • 1/3 odměrky vody
  • 2/3 kopečky denaturovaného nebo isopropanolu

Stačí nalít obě ingredience do rozprašovací láhve a protřepat. Naše odmrazovač oken je připraven. Efektivitu jeho akce můžete vidět na videu níže, ve kterém autor nápadu ukazuje, jak ji používá ve svém autě.

Nezapomeňte nalít horkou vodu na sklo. Existují lidé, kteří to dělají, a nic se nestalo, ale když budete mít smůlu, sklo se rozbije. Stát v klidu při běžícím motoru tak, aby se vůz zahříval a led se roztopil, není také nejlepší cestou. Nejprve hrozí pokuta, protože auto nemůže stát s motorem v chodu déle než tři minuty. Za druhé, tímto způsobem poškozujete motor. Motor, který pracuje při zatížení, se zahřívá rychleji, takový klidový stav po dobu několika minut nejenže způsobí jeho zahřátí, ale také zkrátí jeho životnost. Studený motor znamená špatné spalování směsi a tímto způsobem se na jeho součástech hromadí saze, což může nakonec způsobit poruchy. Proto se ráno nedá zahřát motor a auto.

Zanechte Svůj Komentář