Která čokoláda je nejzdravější?

V obchodech si můžeme koupit tři druhy čokolády. Černá čokoláda, která obsahuje 99% čokolády, mléčné čokolády s 50% obsahem čokolády a bílé čokolády, což není čokoláda vůbec. Určitě už hádáte, která čokoláda bude nejlepší. Uvidíme, co lze o každé z nich říci.

Černá čokoláda

Černá čokoláda obsahuje přibližně 530 kcal na 100 g. Nazýváme také hořkou čokoládou a říká se, že začíná od 70% kakaových bobů do 99%. Samozřejmě, čím více, tím lépe. Chuť však nevyhovuje každému a zpravidla většina z nás dává přednost mléčné čokoládě, která je rozhodně sladší. Černá čokoláda se také nazývá hořká z nějakého důvodu. Je to proto, že neobsahuje přidaný cukr. Má také nejméně uhlohydrátů ze všech čokolád a zdravotní přínosy jeho konzumace. Počet kalorií je také nejmenší, ale zde rozdíly nejsou obrovské.

Mléčná čokoláda

Mléčná čokoláda obsahuje přibližně 50% kakaových bobů. Jak název napovídá, obsahuje také mléčné výrobky a poskytuje sladkou chuť pro cukr. Z tohoto důvodu má více kalorií než černá čokoláda, protože 531 kcal na 100 g. Můžete ho jíst, ale v omezeném množství. Tato čokoláda určitě ovlivní naši postavu, pokud ji přehnáme. Má také mnohem méně výhod pro zdraví než hořká čokoláda.

Bílá čokoláda

Je to nejsladší ze všech čokolád. I když je těžké to nazvat čokoládou, protože vůbec neobsahuje kakaové boby. Obsahuje však hodně mléka, nejvíce kalorií, protože 564 kcal na 100 g a nemá pro naše zdraví žádnou hodnotu. Cukr je hlavní složkou bílé čokolády a může tvořit 60% jejího složení. Již několik kostek překračuje denní normy jeho spotřeby. To nepříznivě ovlivňuje trávicí systém, podporuje obezitu a zhoršuje imunitu a pleť. Kromě toho jsou umělé látky odpovědné za chuť bílé čokolády, která zde nemá žádnou povahu.

Výhody konzumace hořké čokolády

Hořká čokoláda je rozhodně nejlepší volbou. Kromě toho může konzumace několika kostek takové čokolády podpořit naše zdraví. Jeho hořká chuť je způsobena vysokým obsahem kakaa a četné studie potvrzují její úžasný účinek na zdraví.

  1. Pomáhá při koncentraci, vyživuje mozek
  2. Dodává energii
  3. Zlepšuje náladu
  4. Zabraňuje ateroskleróze a krevním sraženinám
  5. Posiluje srdce
  6. Filtruje ledviny
  7. Ulevuje od kašle
  8. Chrání před mrtvicí
  9. Podporuje paměť
  10. Zpomaluje trávení, takže se cítíte plný

Zanechte Svůj Komentář