Sušení prádla v zimě způsobuje růst plísní. Zabraňte tomu tak!

V zimě naše domy a byty úzce uzavíráme, abychom neztratili teplo. Bohužel to nepříznivě ovlivňuje nejen naše zdraví, ale také poškozuje náš byt. Vlhkost vzduchu se zvyšuje, což vede k růstu plísní. Jedním z největších výrobců vlhkosti je sušení prádla doma, ale můžete se s tím vypořádat.

Sušení prádla doma v zimě

Musíme omezit množství vlhkosti a urychlit sušení prádla. Je také třeba si uvědomit, že dokud prší, ani v zimě, prádlo venku vyschne, bude to trvat trochu déle.

Omezte množství oblečení v pračce

Pokud do pračky vložíte méně prádla než obvykle, při odstředění se z ní odstraní více vlhkosti. To umožňuje prádlo rychleji schnout.

Házejte tenisové míče do prádla

Umožňují prádlu prádlo „důkladně rozbít“ a tím z něj odstranit více vlhkosti. Díky tomu prádlo rychle schne.

Nesušte v blízkosti topného tělesa

Díky teplu bude prádlo rychlejší. Bohužel, současně se do vzduchu uvolní velké množství vlhkosti najednou, proto není příliš dobré sušení příliš rychle.

Prádlo zavěšujte méně často

Pokud prádlo zavěsíte na sušičku, bude po dlouhou dobu hustě zaschnout, takže byste měli věci pověsit ve větších intervalech.

Větrejte byt

Nezapomeňte větrání bytu častěji. Můžete si nastavit den na mytí a sušení všeho, a pak si udělejte čas na větrání. Větrejte rychle a intenzivně. Otevřete okna, udělejte průvan a pak stačí půl hodiny větrání.

Zanechte Svůj Komentář