Recept na perfektní křídla trouby

Chtěli byste nějaké lahodné a křupavá křídla trouby? Křídla jsou velmi cool jídlo, které milují miliony lidí, což dokazuje úspěch restaurací KFC. Pokud tam chcete jíst křídla, určitě se vám bude líbit tento recept. Kromě toho jsou křídla trouby způsob, jak snížit obsah kalorií v jídle. Pokud bychom je smažili automaticky v oleji, křídla připravená tímto způsobem by měla mnohem více kalorií. 100 g pečených křídel s kůží má přibližně 290 kcal. Samozřejmě to stále ještě není tak super dietní jídlo, ale vždy je to cesta ven, když nás unaví kuřecí prsa. Pamatujte, že v kůži drůbeže je hodně kalorií, ale křídla bez křupavé kůrky by nebyla stejná.

Recept na křupavá křídla z trouby

Přemýšleli jste někdy, proč křídla, která pečete, nejsou dostatečně křupavá? Je ovlivněna mnoha faktory, jako je marináda a příprava. Pokud však budete postupovat podle tohoto receptu, můžete si být jisti, že křídla budou křupavá, aromatická a jednoduše chutná. Opravdu je můžete jíst beze všeho a oni budou skvělou večeří. Pokud se rozhodnete pro doplňky, doporučuji pečené brambory a typické grilované saláty.

Přísady

  • 1 kg křídel
  • 2 lžičky práškového chilli papričky
  • 1 lžičková sůl
  • 1/2 lžičky sladké papriky
  • 5 lžiček sojové omáčky
  • 2 lžíce medu
  • 4 polévkové lžíce oleje

Příprava

Křídla by měla být vyčištěna a samotná křidélka oříznuta. Jedná se o část křídla, která obsahuje prakticky kůži a kost, a když pečeme, místo toho, abychom byli chutní a dobří, prostě spálíme na místě, dostaneme kus spálené kůže. Potom připravte křídla do mísy.

V samostatné misce připravíme marinádu na bázi oleje a koření. Proto do ní nalijeme olivový olej a poté přidáme zbývající ingredience. Marináda by měla být smíchána, poté nalít křídla do mísy a důkladně je natřít do marinády. Navrhuji si nosit rukavice a dělat to ručně. Křídla důkladně promažte marinádou a budou ještě chutnější.

Vložte marinovaná křídla pokrytá lepicí fólií na hodinu do chladničky. Po této době můžeme křídla vytáhnout. Jsou velmi dobře pečené na papíře na pečení, protože se takto nelepí na list. Vyrovnejte plech na pečení s papírem a poté křídla roztáhněte vedle sebe.

Nyní jdeme na pečení, což je velmi důležitá činnost. Ve skutečnosti jsme mohli nastavit troubu na 180 stupňů a péct křídla asi 45 minut. Můžeme je však ještě křupavější pomocí jiné metody pečení, to však vyžaduje další závazek. Takže pokud máte vůli a čas, můžete použít tento nápad.

Klíčem je křídla uvnitř byla pečená, a křupavá kůže na vnější straněale nepálil. Proces pečení by proto měl být rozdělen do dvou částí. Nejprve pečeme půl hodiny křídla při 180 stupních Celsia na střední polici. Díky tomu bude maso uvnitř pečené. Pokud máme nižší teplotu, musíme k ní přidat čtvrtinu hodiny. Nakonec však přepnu troubu do grilovacího režimu, pokud ji máme. Křídla přeneseme do horní police, kde je umístěn gril a pečeme dalších 10 minut. Díky tomu kůra bude křupavá.

Příprava křídel na grilu

Můžete také připravit stejná křídla na grilu a nezáleží na tom, zda se jedná o elektrický gril, který umístíte doma nebo tradiční venku. Čas přípravy je však výrazně zkrácen a musíte si na něj vzpomenout. Když je gril dobře zahřátý, jsou na něm křídla připravena maximálně 15 minut. Pokud je necháte delší dobu, může kůže jednoduše spálit.

Křupavá křídla s BBQ omáčkou

BBQ omáčka se hodí k tomuto typu křídla velmi dobře, zvláště když je připravujete na grilu. Doporučuji si tuto omáčku připravit sami. Chutná úplně jinak než nákup omáček, které často (v závislosti na výrobci) chutnají jednoduše špatně. Recept na BBQ omáčku najdete zde.

Zanechte Svůj Komentář