Připravte si česnekovou tinkturu a vypijte ji po dobu jednoho týdne. Účinky vás překvapí!

Dnes se naučíte jednoduchý a starý způsob, jak se dostat domů nápravu. Jeho hlavní složkou bude česnek. Určitě už znáte některé z jeho zdravotních vlastností. Připravíme z něj tinkturu, kterou poté spotřebujeme týden. Podívejte se, jaké výhody to přináší!

Zdravotní přínosy česneku

Česnek pochází z Asie a byl s námi nejméně pět tisíc let. Malované hlavy česneku najdete uvnitř Cheopsovy pyramidy. To ukazuje, jak velkou úctu tato rostlina získala. Česnek obvykle známe kvůli jeho chuti. Zapomínáme však, že je také vynikajícím zdrojem léčivých látek. Nejedná se pouze o odhady, ale o vědecky prokázané akce. Je známo, že česnek pomáhá při léčbě respiračních virových infekcí a dnes o tom nikdo nepochybuje. A co víc, během podzimu a zimy by se měl stát trvalý doplněk naší stravy, díky čemuž snižujeme riziko onemocnění.

Jeden stroužek česneku je zdrojem mnoha cenných látek včetně vitamínů C, PP, A, B, hořčíku, draslíku a železa. Nacházíme dokonce takové vzácné mikroelementy, jako je kobalt, chrom nebo nikl. V této situaci však stojí za to být opatrný, protože na to často zapomínáme a za alergické příznaky mohou být zodpovědné kobalt, chrom a nikl. Ne tak málo lidí je na to alergických, aniž by si to uvědomovali. Obvykle jsou na kůži pupínky.

Nemusíte se starat o lidi, kteří hubnou. Jeden stroužek česneku je pouze 7 kalorií. Nebudete moci jíst tolik česneku, aby přibrala na váze, zejména proto, že to nikdo ve vašem prostředí nedokáže vydržet :) Vůně česneku je tématem samostatného článku, ale na konci vám stručně představíme několik způsobů, které vám pomohou zbavit se ho. Pokud však máte špatnou stravu, může konzumace česneku dokonce pomoci zhubnout. Zlepšuje nejen trávení, ale jak ukazují studie o sportovcích, zvyšuje spalování tuků při fyzické aktivitě.

kromě bojovat proti infekcím Česnek má také mnoho dalších výhod. česnek snižuje krevní tlak, Pravidelná konzumace také pomáhá chránit před infarktem a mrtvice, Je to proto, že česnek pomáhá chránit naše krevní cévy před aterosklerózou. To také snižuje špatná hladina cholesterolu.

Česnek se chová jako jed paraziti žijící v našich střevech. Česnek je také zdrojem antioxidantů, a to nejenže inhibuje proces stárnutíale také zabraňuje rakovině.

Viz také: Jak odlišit polský česnek od čínštiny

Kdy by se česnek neměl používat? Kromě alergií na nikl, kobalt a chrom by mělo být také zváženo množství konzumovaného česneku těhotnými ženami. Neměl by se také podávat malým dětem, protože dráždí trávicí systém. V takových situacích je nejlepší konzultovat lékaře. Při konzumaci NSAID a spolu s paracetamolem by se to nemělo vůbec konzumovat.

Jak vyrobit česnekovou tinkturu

Přísady

 • 7 stroužků česneku
 • 200 ml lihu

Příprava

 1. Oloupejte česnek a jemně nasekejte
 2. Hodit to do sklenice, kde máte čepici
 3. Nalijte alkohol a vložte na temné místo na 10 dní
 4. Po uplynutí této doby, namočte tekutinu samotnou a zahoďte česnek, je nejlepší použít gázu
 5. Tinkturu necháme zakrytou po dobu 4 dnů a poté zahájíme léčbu

Dávkování

 1. 1 den - 2krát 4 kapky
 2. 2. den - 2 krát 6 kapek
 3. 3. den - dvakrát 10 kapek
 4. 4. den - 2krát 15 kapek
 5. 5. den - 2krát 20 kapek
 6. 6. den - 2krát 25 kapek
 7. 7. den - 2krát 50 kapek
 8. pak 2krát 25 kapek, dokud tinktura neskončí

Použití

Léčbu používáme týden. Dávka by měla být také sledována. Jeho použití je účinné při všech druzích infekcí, pomáhá nám rychleji se zotavit. Kromě toho může být použit profylakticky k posílení imunity, zlepšení krevního oběhu, ochraně před aterosklerózou. Tato tinktura se také nazývá elixír mládí a kromě mnoha zdravotních vlastností ji ženy používají také k zastavení stárnutí kůže. Tato tinktura je silná, proto by se s ní mělo zacházet jednou ročně. To je důvod, proč je nejlepší počkat, až se nachladíme, pokud to lékař nezakáže s léky, které jsme dostali. Pokud chcete využít všech zdravotních výhod česneku, jednoduše jej zařaďte do své stravy.

Jak se zbavit vůně česneku

Častá konzumace česneku je spojena s problémem zápachu. Česnek má vůni nejen vzduch, který vydechujeme, ale také pot. Všechno je vina allicinu, který není metabolizován a musí být vylučován buď inhalací nebo ve formě potu.

Česnekové vůně se můžete zbavit žvýkáním petrželky nebo hřebíčku. Chuť zabijeme v ústech medem. Pokud máme mléko, můžeme ho pít, zabíjí chuť česneku stejně jako červené víno. Pomáhá také žvýkání celeru, lásky, listů máty nebo kávových zrn. Aromatické látky, které tyto produkty účinně neutralizují vůni česneku.

Aby náš pot nepáchl jako česnek, je nejlepší se potit večer, např. Během horké koupele. Rovněž se vyplatí připravit vařič, který funguje šikmo, např. Lipový čaj.

Pokud si přejete odstranit vůni česneku z rukou, protože jste ji právě oloupali, otřete je kovovou lžičkou nebo je umyjte citronovou šťávou nebo otřete solí.

Viz také: Jak vyrobit česnekové máslo

Zanechte Svůj Komentář