ULTRA PLASTELINA - jak odstranit z textilního potahu nebo koberečku

foto: allegro.pl

Ultra plastelíny je to skvělá zábava pro děti. Bohužel je to mnohem méně zábavné, když ji potřebujete odstranit z čalounění nábytku nebo koberců. Dnes pro vás máme několik tipů jak odstranit ultra plastelínu z nábytku a koberečků, Možná díky nim můžete stále ukládat věci, na které se zaseklo.

Použitím další ultra plastelíny

Mnoho matek se to pokusilo odstranit magnetem. Toto je magnetická hmota. To však nepřineslo očekávané výsledky. Mnohem lepší způsob bylo odstranit ji pomocí jiné ultra plastelíny. Musíme použít zbytky plastelíny, abychom odtrhli materiál, který k němu přilnul. Hodně však záleží na struktuře materiálu a na tom, jak hluboko do něj mohl vstoupit. Proto tato metoda nebude vždy fungovat. Ale stojí to za pokus. Pokud je jich více, můžete přebytek odstranit a zbytky s ním odtrhnout.

Kostky ledu pomohou odstranit ultra plastelínu

Mnoho matek ji dokázalo odstranit zmrazením dříve. Naplňte provázkový sáček kostkami ledu a položte jej na ultra plastelínu. Po nějaké době, když správně zamrzne, zkuste ji jemně odstranit. Jen si pamatujte, že plastelína musí zamrznout, takže musí být hodně ledu, aby se neroztavila.

Přírodní odstraňovač rozpouštědel a skvrn

V jednom z obchodů pro kutily můžete získat přírodní odstraňovač skvrn a rozpouštědla Starwax. Je založen na pomerančových slupkách. Je obvykle určen k odstranění různých skvrn na oděvu nebo jiných věcech po opravách. Odstraňuje nálepky, pásky, žvýkačky, rozpouští dehet, mastnotu a tuk. Pomáhá také odstranit polyuretanovou pěnu z oblečení. Můžete ji použít a pokusit se odstranit ultra plastelínu z nábytku, oblečení nebo koberců.

Odstraňování ultra plastelíny železem

Dalším způsobem, jak jsem vyzkoušel, je použít železo. Zahrejte železo, vezměte hadřík a pomocí tohoto hadříku vyžehlte materiál zbarvený ultra plastelínu. Ultra plastelína se začne válet a můžete ji odstranit. Zůstane pouze mastná skvrna, kterou se můžete následujícím způsobem zbavit.

Ocet

Když se drží materiálu, můžete zkusit také ocet. Vezměte houbu, jako například na mytí nádobí a ocet, nalil do rozprašovací láhve. Nastříkejte plastelínu a odstraňte houbou, dokud na ní nejsou stopy.

Neodymový magnet

Mnoho lidí se to pokusilo odstranit magnetem, je to logické. Proč to selhalo? Magnet byl pravděpodobně příliš slabý. Stojí za to vyzkoušet použití silného neodymového magnetu. Často je můžete získat v obchodech s elektronikou. Můžete je snadno najít na internetu.

Do mrazničky

Pokud je to kus oblečení, můžete jej zabalit do plastového sáčku a vložit do mrazničky. Po odstranění zkuste rozdrtit plastelínu. Zkuste odstranit zbytek, který se nedostane pod horkou vodu z kohoutku.

Prostředek pro odstraňování nálepek a skvrn

Na trhu najdete speciální prostředky pro odstraňování samolepek a skvrn, např. Domácí profesionální pomoc. Díky tomu můžete snadno odstranit zbytky ultra plastelíny a mastné skvrny, které zůstanou na materiálu.

Mastné skvrny po ultralumineline

Vodka bude také užitečná. Když zde sbíráte přebytečnou ultra plastelínu nebo ji odstraníte jiným způsobem, může zde zůstat mastná skvrna. Můžete se toho zbavit štětcem a vodkou. Stačí navlhčit kartáč a vydrhnout materiál. Může to být také duch. Nezapomeňte však na nějakém neviditelném místě zkontrolovat, zda materiál někdy zbarví. Na čalounictví můžete také použít nějaký sprej na skvrny.

Zanechte Svůj Komentář