Máte kočku Podívejte se, co díky tomu získáte ve vztahu k lidem, kteří to nemají!

Pokud uvažujete o vlastnictví kočky, může vás tento článek přesvědčit. Ukazuje se, že skutečnost, že tráví čas s kočkou, má pozitivní vliv na mnoho aspektů našeho života, a proto je pro kočku užitečné mít. Nejedná se ani o domněnky majitelů koček, ale o vědecky prokázaná fakta, která jasně ukazují, jaký vliv má kočka na naše životy.

Milovníci koček mají nižší riziko infarktu

Potvrzují to studie vědců z University of Minnesota, kteří prokázali, že lidé s kočkami jsou méně náchylní k infarktu. Studie trvala 10 let, během této doby bylo pozorováno 4,5 tisíc lidí, z nichž 3/5 měla kočku. U této skupiny bylo riziko srdečního infarktu nižší až o 30%. Závěr? Bojíte se infarktu nebo mrtvice, kupte si kočku :)

Kočky snižují tlak

Když kočka projeví své charakteristické zavrčení, může snížit krevní tlak a zlepšit naši náladu. Tyto zvuky mají frekvenci 20 až 140 Hz a podle vědců tyto zvuky fungují jako terapie.

Kočky snižují stres

Nemusíte dokonce vlastnit kočku, abyste snížili stres. Stačí sledovat 20 minut zábavných filmů s kočkami. Potvrzují to vědci z University of Loma Linda v Kalifornii. Sledování koček během jejich hry snižuje kortizol, který je homorem stresu.

Kočky pomáhají s autismem

V roce 2012 francouzští vědci pozorovali 40 dětí s autismem. Ti, kteří komunikovali s kočkami, byli klidnější a snáze komunikovali s prostředím. Říkají to vše díky nárůstu oxytocinu. Je to hormon naproti kortizolu, tj. Pocit štěstí. Hladká srst tento hormon vylučuje. Proto mazlení kočky pomohlo dětem s autismem.

Zanechte Svůj Komentář