Jak vařit těstoviny na vývar - mnoho lidí udělá jednu chybu!

Jak vařit těstoviny na vývar? Zdá se to snadné. Vaříme slanou vodu, házíme těstoviny, počkáme několik minut, jak bude napsáno na obalu a připraveno. Často však uděláme jednu chybu, a proto není dokonalá. Dnes vám řekneme co.

Jak vařit nudle na kuřecí polévku

Okamžik, kdy začneme vařit těstoviny pro naši polévku, je důležitý. Děláme to asi 15-20 minut před koncem vaření vývaru. Musíme také vědět, kolik těstovin chceme vařit, abychom vybrali správné množství vody. Průměrný obal je 250 g, což znamená, že k jeho vaření potřebujeme 2,5 litru vody. Na každých 100 g těstovin je tedy 1 litr vody. Není bezvýznamné množství soli, které by mělo být 0,5 lžičky na 100 g těstovin.

Dejte na sporák vodu a přikryjte ji k varu. Když je zima, nesolíme to! Z tohoto důvodu bude vařit déle a sůl tento proces zpomalí. Proto přidáváme vodu, když se vaří.

Když se voda začne vařit, vhoďte těstoviny a okamžitě začněte míchat. Díky tomu se na nás těstoviny nelepí. Nejčastěji používáme závitové nudle. Výrobci na obalu vás informují, abyste jej vařili 6 minut. Je to určitě příliš dlouho. Tři minuty po vhození do vroucí vody a smíchání stačí.

Nezapomeňte, že těstoviny okamžitě vylijí horkou polévku. Bude také horký a komprimovaný sám o sobě. Proto se přes to dostane. Pokud to příliš dlouho vaříme. Už nebude tak dobrý. To se týká prakticky všech těstovin, které vaříme na omáčky nebo polévky. Když se zdá, že těstoviny ještě nejsou připraveny, je to opravdu ten pravý čas na dokončení vaření. Bude mít čas na horkou omáčku nebo polévku.

Zanechte Svůj Komentář