20 nej karcinogennějších potravin, které jíme!

To, co jíme, může ovlivnit riziko rakoviny. Nikomu dnes není tajemstvím, že jídlo, které dnes jíme, se radikálně liší od jídla, které jsme jedli před 100 lety. Rozvoj průmyslu zrychlil, zlevnil a zefektivnil výrobu. Bohužel to negativně ovlivňuje naše zdraví.

1. Zpracované maso

Podle WHO po analýze 10 studií postačuje 50 gramů zpracovaného masa denně ke zvýšení rizika vzniku kolorektálního karcinomu. Pojďme tedy přemýšlet o změně stravovacích návyků a doplňků sendvičů.

2. Červené maso

Mnoho lidí miluje červené maso, ale stejná studie WHO potvrzuje, že konzumace 100 gramů červeného masa denně zvyšuje riziko rakoviny tlustého střeva a konečníku o 17%.

3. Alkohol

Samozřejmě je vhodné umírnit se a nebudeme mít problémy s občasnou konzumací alkoholu. Každodenní pití však může ovlivnit naše zdraví. Podle amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí lidé, kteří konzumují 3,5 sklenic alkoholu denně, zvyšují riziko rakoviny úst, krku a hrtanu třikrát a rakoviny tlustého střeva a konečníku o 50%.

4. Spálené maso

Kdykoli smažíte nebo vaříte maso, vyhněte se spálení. Pak se vytvoří karcinogenní sloučeniny. Proto se doporučuje kouření masa, které je zdravé, ale samozřejmě méně chutné. Snažte se proto ho nespálit.

5. Horké nápoje

Máte rádi horký čaj nebo kávu? Podle agentury WHO Cancer Research Agency nápoje s teplotou nad 65 stupňů Celsia neustále zvyšují riziko rakoviny jícnu.

6. Perlivé nápoje

Líbí se vám při večeři pití studeného nápoje syceného oxidem uhličitým? Studie švédských vědců z roku 2012 potvrzuje, že muži, kteří denně pili plechovku sody, zvýšili riziko rakoviny prostaty o 40%.

7. Chovaný losos

Podívejte se, jak rozlišit chovaného a volně žijícího lososa zde. Je rozhodně lepší koupit ten druhý, ale také to bude dražší. Výzkum z roku 2004 potvrzuje, že chované lososové maso je velmi kontaminované. Jednoduše ji jednou měsíčně po dlouhou dobu zvyšte, abyste zvýšili riziko rakoviny.

8. Bílé těstoviny

Vědci z Texasu našli spojení mezi rakovinou plic a uhlohydráty, které jsou velmi bohaté na těstoviny.

9. Bílý chléb

Jde o stejné uhlohydráty. Jíst chléb a další potraviny s vysokým GI podporuje rakovinu. Bílý chléb se zvyšuje o 49% pro bílý chléb.

10. Konzervovaná rajčata

Výzkum z roku 2008 ukazuje, že konzervované výrobky obsahují bisfenol. To přispívá k rozvoji rakoviny prsu a hormonálních poruch.

11. Mléko

Studie z roku 2004 ukazuje, že muži, kteří pijí hodně mléka, zvyšují riziko rakoviny prostaty o 68%. Nepijte více než dvě sklenice denně. Takže přemýšlejte o tom, kolik káv s mlékem pijete každý den.

12. Rafinovaný cukr

Rafinované cukry umožňují množení rakovinných buněk. Jsou pro ně také druhem média. Cukr je pro nás bezcenný, je nejlepší se ho vzdát.

13. GMO

Geneticky modifikované jídlo může být příčinou vývoje, což by bylo potvrzeno několika studiemi na zvířatech. Nicméně, to je široce považováno za bezpečné.

14. Rostlinné oleje

Studie francouzských vědců z roku 2008 ukazují, že konzumace rostlinných olejů vede k rozvoji rakoviny prsu. Příprava jídla na to samozřejmě ještě není tragédií, ale mnoho takových tuků lze nalézt v hotových jídlech a produktech. Doma je lepší používat olivový olej.

15. Mikrovlnný popcorn

Mnoho z nich obsahuje další látky, které mají dát máslu přirozenou chuť. Podporují rakovinu varlat, jater a slinivky břišní. Proto je vhodné před zakoupením zkontrolovat složení popcornu, zda obsahuje nějaké neznámé látky. Co je potřeba k tomu, aby to bylo kromě kukuřice, másla a soli? :)

16. Čipy

Jsou připraveny při vysoké teplotě. Produkuje se karcinogenní akrylamid.

17. Hranolky

I zde máme akrylamid.

18. Arašídy

Při skladování se špatně vyskytují aflatoxiny, které jsou produkovány houbami. Podporují rozvoj rakoviny jater.

19. Bílá mouka

Bělení mouky se provádí pomocí chloru a oxidu chloričitého. Vdechování není zdraví prospěšné. Zvyšuje také hladinu cukru v krvi, což zvyšuje riziko rakoviny a cukrovky.

20. Solená ryba

Informace Kanadské onkologické společnosti potvrzují, že konzumace pravidelně osolených ryb zvyšuje riziko vzniku rakoviny nosohltanu.

Zanechte Svůj Komentář