Jak ušetřit příliš slanou polévku

Už jste někdy solili polévku a nalili jste ji, protože jste ji nemohli jíst? Není obtížné ji solit. Problém je často v tom, že polévku solíme příliš rychle. Měli bychom to udělat na samém konci vaření, když to zkusíme. Mnoho přísad, které přidáváme do polévky, včetně zeleniny a koření, je již slaných. Proto okamžitě slanou vodou na polévku riskujeme, že bude příliš slaná. Pamatujte si to a tyto případy se vám určitě stanou méně často. Dnes vám řekneme, co dělat, jakmile se to stane. Objevte způsob, jak připravit příliš slanou polévku.

Co dělat, když je polévka příliš slaná?

Budete potřebovat brambory. Oloupejte je a poté nakrájejte na polovinu. Mělo by stačit dva velké brambory. Připravené brambory vložte do polévky a vařte 10 minut. Po této době je vylovíme. Nemůžeme je nechat převážit a rozpadnout se. Brambory absorbují přebytečnou sůl z polévky, a proto budou připraveny k jídlu.

Pokud vaříte kyselou polévku, brambory je mohou udržet déle. Nebudou se vařit v kyselém prostředí. Je to také inteligentní rada pro vás. Když vaříte například okurkovou polévku, přidáte brambory ve správný čas, když to uděláte příliš pozdě, nemusí vařit.

Pokud je i přes toto ošetření polévka stále příliš slaná, můžete ji zopakovat. Někdy se vyplatí polévat, ale také snižuje slanou chuť.

Zanechte Svůj Komentář