Jak koupit zralý meloun?

Jak koupit zralý meloun? Když jsme v obchodě a chceme si koupit meloun, je nejlepší zvolit kousek, který je zralý. Díky tomu si to budeme moci užít bez čekání na ovoce, které dozraje doma. Meloun stojí za to jíst. Funguje to skvěle ve stravě lidí, kteří hubnou. Meloun má nízký obsah kalorií. Kromě toho má protirakovinné vlastnosti, zlepšuje trávení, zlepšuje zrak a dává nám hodně energie z přírody.

Jak koupit zralý meloun?

V sezóně koupíme zralý meloun. A musíte vědět, že sezóna melounů je měsíce od května do září. Proto nyní v obchodech najdeme to nejlepší ovoce. Meloun před zakoupením stojí za to čichat. Zralé ovoce bude velmi aromatické, a až bude přezrálé, budete cítit lehce alkoholickou vůni. Cítíme to samozřejmě na správném místě. Stačí lehce zatlačit na jeho dno.

Druhou věcí, na kterou je třeba dát pozor, je kůže. Pokud meloun nemá aroma a je nahoře zelenavý, ještě nebude zralý. Měl by však mít jednotnou barvu bez zvláštního zbarvení. Je třeba věnovat pozornost stopce (řapík). Měl by být zelený jako na obrázku níže a měl by snadno spadnout. Nemůže to však být příliš suché, protože to může znamenat, že ovoce je již přezrálé. Když je stopka připevněna velmi pevně a je příliš pružná, znamená to, že ovoce bylo sklizeno brzy a ještě není zralé.

Pokud si koupíte nezralý meloun, ponechte jej několik dní při pokojové teplotě, aby měl možnost dozrát. Pokud je již zralá, můžete ji vložit do lednice až na tři dny. Po uplynutí této doby začne hniloba a už ji nebudete jíst.

Zanechte Svůj Komentář