Domácí opravné prostředky pro nafouklé oči

čaj
Zelený i černý čaj jsou účinné. Kofein obsažený v čaji omezuje krevní cévy snížením otoků očí. V bylinných čajích (např. Heřmánku) najdete také přísady, které snižují zarudnutí očí a zmírňují možný zánět. Připravte si dva sáčky čaje v horké vodě po dobu 3-5 minut. Pak je ochlaďte tak, aby byly dostatečně teplé, aby vám nepálily oči. Lehněte si, zavřete oči a nasaďte si na víčka čajové sáčky. Na povrch položte měkký hadřík. V létě uchovávejte čajové sáčky v lednici a připravujte obklady, kdykoli potřebujete studenou, osvěžující obklady.

lžíce
Jedná se o snadno dostupné „nástroje“, které pomáhají rychle zbavit otok víček. Vložte do ledničky 4-6 lžiček. Když se ochladí, vyjměte dva z nich, lehněte si na postel a do každého oka vložte jednu lžičku (konvexní strana dolů). Když se lžíce zahřejí, vyměňte je za jinou ze sady v lednici.

okurka
Chladná, uklidňující okurka má také svíravé a vazokonstrikční vlastnosti. Nakloňte hlavu na polštář, zavřete oči a nasaďte si víčka po kousku studené okurky. Počkejte 5-10 minut a otok zmizí.

Vejce bílé
Beat white s 1-2 vejce na tuhou pěnu a aplikujte štětcem na kůži pod víčky. Kůže se ztuhne a otok zmizí.

Studená voda
Když se ráno objeví otok a máte 30 minut na to, abyste se dostali do práce nebo do školy, není čas na luxusní zboží, jako je vaření čaje nebo chlazení okurek. Nerozebírejte se však. Vše, co potřebujete, je trochu studené vody. Opláchněte si tím obličej a budete zmenšovat krevní cévy a snižovat otoky. Nemusí to být nejpříjemnější buzení, ale funguje rychle a efektivně.

Pitná voda
Adekvátní hydratace hraje klíčovou roli při snižování otoku celého těla, včetně očí. Pijte alespoň 8 sklenic vody denně. Nenahrazujte jej sycenými nápoji, kávou nebo sladkými šťávami. Když je tělo dehydratováno, začne hromadit vodu po „těžké časy“, což má za následek otok. Pokud mu poskytnete správné množství vody, nebudou potřeba žádné zásoby a neobjeví se žádný otok.

sůl
Hranolky s posypem, pizzu, hranolky a jiná slaná jídla mohou vést k otokům očí. Sůl samotná však může být také skvělým činidlem proti otoku. ½ lžičky soli zřeďte 0,5 litru vody. Ponořte vatové tampony do roztoku a dejte je na víčka po dobu nejméně 10 minut. Když se otok odstraní solí, otok zmizí.

Zanechte Svůj Komentář