Je lepší sušit prádlo v sušičce nebo na vzduchu?

Sušíte prádlo v bubnové sušičce nebo na vzduchu? Zajímá vás, co je lepší? Dnes se pokusíme odpovědět na tuto otázku. To vám usnadní rozhodování o koupi sušičky prádla.

Sušení v sušičce nebo venku?

V debatě o legitimnosti používání sušáren prádla uslyšíme mnoho hlasů. Pojďme analyzovat situaci a uvidíme, v jakých aspektech je řešení lepší. Začněme s hospodářskou otázkou, která je pro mnohé velmi důležitá.

Sušení v bubnu je dražší

O tom není pochyb. Sušičky nejsou nejlevnějšími zařízeními. Kromě samotného nákupu existují i ​​problémy s elektřinou. Při výměně pračky se samozřejmě můžeme rozhodnout koupit zařízení 2 v 1 za příplatek a zároveň mít sušičku. Stále však ztrácíme elektřinu a ztratíme jednu z výhod samostatného vysoušeče. Můžeme umýt další mytí a vysušit předchozí mytí současně. Proto se musíte připravit na výdaje ve výši 2-3 tisíc zlotých, pokud počítáme s pohodlím.

Je však třeba si uvědomit, že tato zařízení jsou dnes velmi moderní a mají vysoké energetické třídy. To znamená, že jejich použití není tak drahé, jak by se mohlo zdát. Vše samozřejmě záleží na tom, jak často myjeme a sušíme současně, a kolik vložíme do sušicího bubnu a na jakých programech. Odhaduje se, že sušička při plném zatížení spotřebuje asi 2 kWh. Doby sušení jsou různé, ale předpokládáme, že to trvá 1,5 hodiny. To znamená, že spotřebuje 3 kWh za jeden cyklus, při průměrné rychlosti 55 grosze na 1 kWh nám dává pouze 1,65 PLN. Pokud myjeme dvakrát týdně, dá nám to PLN 171,6 ročně. Na výpočty výrobců se však nelze dívat. Musíme si vytvořit vlastní na základě znalosti toho, jak často ji budeme používat. Výpočty výrobců budou minimální, aby nás nevyděsily.

Musíte si také pamatovat, že samotné zařízení se časem rozpadne a nakonec selže, jehož ziskovost bude nízká. Budeme tedy nuceni koupit novou sušičku, která je opět spojena se značnými výdaji. Moje jsem měl tři roky, v té době nedošlo k žádnému selhání. Není však známo, jak dlouho to vydrží.

Sušení v sušárně je rychlejší

Už víme, že to bude určitě dražší, ale tím i pohodlí. Jakmile může sušička stát vedle pračky a nemusíme nosit mokré prádlo k zavěšení. Přenášíme je pouze z pračky do sušičky a pokud máme zařízení 2v1, program pouze změníme. Oblečení rychle schne bez ohledu na počasí, takže šetříme čas. Protože mám sušičku, nežehlím každodenní oblečení, pouze ty původní, než si je obléknu. Po vyjmutí teplého oblečení ze sušičky je například zavěste na okraj židle a nedochází ke zmačkání. Když se ochladí, vložil jsem je do skříně. Díky tomu jsem ušetřil spoustu času při žehlení, což byla moje blána.

V sušičce se oblečení nosí rychleji

Je to pravda. To však není tak rychlé zničení, jak se zdá. Po několika schnutí nebude halenka tak dutá jako švýcarský sýr. Ale vlákna oslabují a nebudou nám sloužit tak dlouho, otázkou je, kolik let plánujete nosit stejnou halenku? Koneckonců, vždy si změníte šatník zakoupením nových věcí. Bohužel však ne všechno je vhodné pro sušení. Mám mnoho případů, kdy například trička byla nová po sušení, ale zmenšila se podle velikosti. Proto musíte cenovým značkám věnovat velkou pozornost. Sušička však absorbuje hodně prachu a takové chmýří, která se potom usadí na filtru. V zásadě je nutné vyčistit každé sušení. Je toho hodně. To je určitě cenná informace pro alergiky.

Zahřívání a sušení vzduchu

Sušička zahřívá a suší vzduch. Pokud nemáte prádlo, může to mít negativní dopad na domácnost. Suchý vzduch není pro dýchání dobrý. Vyskytuje se podráždění dýchacích cest. Musím přiznat, že místnost, ve které stojí sušička a pračka, je po sušení opravdu horká, a vzduch je suchý, a proto nepříjemný. Tuto nevýhodu však lze převést na výhodu. V zimě je v bytě problém s vlhkostí, což může vést k růstu plísní. Sušení oblečení na tradiční sušárně doma opět tento problém zhoršuje, a pak jej bubnová sušička vyřeší.

Sušička zabírá méně místa

Díky ní zmizel problém rozložených sušáren v mém domě. Měl jsem tři nebo dokonce čtyři sušičky, které začaly fungovat, když jsem dělal velké prádlo. Museli být někde postaveni, takže dům byl prostě zbořen. Skutečná překážková dráha. Problém je pryč. Teď mám jen jeden pro nouzové situace, protože v něm nemohu všechno vysušit. Mám pár halenek, které se mi moc líbí a obávám se, že se zlomí :)

Totéž platí pro loděnice. Dříve jsem měl natažené řetězce oblečení, teď jsou pryč. Nemusím se dívat, jestli začne pršet nebo pokud se soused najednou rozhodl vyčistit dvorek dmychadlem a veškerý prach by spadl na prádlo.

Zanechte Svůj Komentář