Houbová omáčka recept

Dnes pro vás máme houbová omáčka recept, Lesní houba sezóna je hned za rohem. V polovině léta a na podzim je čas, kdy byste měli jít do lesa na houby, poté z nich připravit úžasné a aromatické pokrmy. Jednou z nich je houbová omáčka, která bude skvělým doplňkem večeře. Skvěle to jde s masem, bramborami nebo nudlemi. Od července do října v lesích najdeme hříbky. Podgrzybki od června do listopadu a mušle od června do října. Pokud máte rádi husy, je také vhodný čas je hledat, protože je najdeme od července do listopadu. Populární jsou koźlerze, které rostou od července do října, zatímco od června do listopadu rostou draky a lišky. To jsou pravděpodobně nejoblíbenější houby v našich lesích, které lze sklízet. Houby vždy najdu nejčastěji. Mimochodem, víte, jak se houbaři navzájem pozdraví? "Není tu nic" :)

Houbová omáčka recept

Houbová omáčka může být připravena z čerstvých hub, ale také sušená nebo zmrazená. Pokud se chcete naučit, jak sušit houby, navštivte našeho průvodce. V sezóně se vyplatí používat čerstvé houby tak často, jak je to možné, a dělat je z omáček. Dodá nám plnou chuť a vůni.

Přísady

 • 400 g lesních hub
 • 2 cibule
 • 2 stroužky česneku
 • 2 lžíce mouky
 • 2 polévkové lžíce másla
 • 1 šálek vývaru
 • sůl
 • pepř

Příprava

 1. Houby jsou dobře vyčištěny a poté opláchnuty. Pak je položte na papírový ručník, aby je vytékal z přebytečné vody.
 2. Když houby uschnou, můžeme je rozdělit na menší kousky.
 3. Nyní vezmeme cibuli a nakrájíme ji na peří.
 4. Teď potřebujeme bank. Rozpouštíme v něm máslo a házíme cibuli, aby bylo glazurované.
 5. Až bude hotová, přidejte houby a česnek vymačkaný Prahou. Zalévejte vše vývarem a přikryjte.
 6. Houby vařte na mírném žáru až do něhy. U čerstvých hub by mělo trvat 30-40 minut.
 7. Nakonec zkusíme houby. V případě potřeby přidejte správné množství soli, pepře a mouky. Důkladně promíchejte a je připraven. Můžeme servírovat omáčku.

V případě sušených hub nebo dříve vařených a zmrazených hub lze dobu dušení zkrátit na polovinu. Pamatujte, že houby by neměly být znovu zahřívány a určitě nejíst další den. Proto připravte porci, která je ideální pro jedno jídlo.

Zanechte Svůj Komentář