Podívejte se, co se změní v používání bankovních služeb

Od 14. září vstoupí v platnost změny, které zvýší naši bezpečnost. Vstupují v platnost ustanovení nařízení Evropské komise týkající se regulace technických norem. Díky tomu získáme větší bezpečnost při využívání platebních služeb a elektronického bankovnictví. To však bude na úkor našeho pohodlí. Takže dejte vědět, co se změní.

Pin, který dává každou pátou bezkontaktní transakci

Polsko je vysoce rozvinutou zemí, pokud jde o bankovní služby. Těšíme se na používání nových produktů, proto je v naší zemi testováno mnoho řešení. Vynikáme v používání těchto technologií. Bezkontaktní platby byly také velmi dobře přijaty. Není divu Je to velmi pohodlné. Stačí vložit kartu a pokud částka nepřesáhne 50 PLN, nemusíte zadávat ani špendlík.

To samozřejmě vytváří určité problémy. Pokud někdo získá naši kartu, může provést několik transakcí až do 50 PLN, než víme, že karta byla ztracena. Proto se to změní.

Podle nových předpisů budeme muset zadat PIN po platbách, což bude celkem 150 EUR nebo každých pět transakcí. Limit částky znamená, že potřeba poskytnout PIN se může objevit dříve, pokud překročíme 150 po sobě jdoucích transakcí. Po zadání PIN se počítadlo vynuluje.

Potvrzení pomocí SMS kódu při přihlášení do banky

Změní se také autentizace naší identity při přihlášení do banky. Budeme to muset udělat ve dvou fázích. Nejprve dáme heslo jako obvykle. Druhá fáze nám umožňuje ověřit naši identitu, např. Zasláním individuálního PIN kódu na telefon, který je naším majetkem a byl ověřen.

Díky dvoufázové autentizaci se sníží riziko vloupání na náš bankovní účet. Plánuje se také v budoucnu zavést další metody ověřování založené na individuálních charakteristikách zákazníka, např. Otisku prstu nebo tvaru duhovky. Je to však píseň budoucnosti.

Zanechte Svůj Komentář