Recept na holandskou omáčku

sejít recept na holandskou omáčku, Je to jednoduchá omáčka na bázi másla, žloutků a bílého vína, která je také nahrazena vinným octem nebo citronovou šťávou. Tato omáčka je známá tím, že se velmi často podává na vejce. Vyskytuje se také v kombinaci s chřestem nebo jinou mladou zeleninou. Často se také podává k rybaření. Na základě této omáčky se připravují další známé omáčky, jako je maltská omáčka nebo choronová omáčka.

Jak připravit holandskou omáčku

Ačkoli název napovídá Nizozemsko, tato omáčka pochází z francouzské kuchyně. Je dokonce považován za jeden ze základních receptů bez znalostí, které by si nikdo neměl říkat kuchař. Tato omáčka je velmi chutná a pokud jste to nikdy neudělali, je to opravdu stojí za vyzkoušení. Použijte ji místo majonézy nebo tatarské omáčky na vejce, která slouží jako předkrm. Hosté budou jistě pozitivně překvapeni, protože i když se jedná o světově známý recept, v naší rodné kuchyni jsou hosté docela vzácní a ne každý měl možnost setkat se s jeho chutí.

Tato omáčka má sametovou strukturu, ale je docela hustá. Díky tomu nevyteká z jídel, které s nimi podáváme. Víno mu dodává suchou a kyselou chuť. Samozřejmě ne každému se to bude líbit, ale stále stojí za to vyzkoušet. Musíte si zvyknout na některé příchutě, abyste ocenili jejich kytici. Naše chuťové buňky nejsou pro takovou kuchyň obvykle připraveny. Naše nativní chuť se výrazně liší od francouzské kuchyně. Oba samozřejmě mají něco úžasného a nenahraditelného. Stojí za to zažít nové příchutě a zažít taková kulinářská dobrodružství, abyste věděli, jaké příchutě se cítíme nejlépe.

Najdete několik různých způsobů přípravy této omáčky. Budou se od sebe lišit způsobem, jakým jsou připraveni, ale také složkami. Víno se často používá a musí se vařit. Preferuji však nejjednodušší verzi ochucenou citronovou šťávou místo vína nebo vinného octa. Je to stejně chutné, snadnější na přípravu a obvykle máme ingredience v kuchyni a nemusíme chodit do obchodu, abychom si je koupili :)

Přísady

  • 2 žloutky
  • 200 g másla
  • citronová šťáva
  • sůl
  • pepř

Příprava

  1. Připravte si pánev a poté v něm roztavte máslo za stálého míchání. Nechceme, aby to shořelo. Po rozpuštění másla vypněte plyn pod ním.
  2. Připravte si druhý pánev s vodní lázní. Nalijte vodu, ale ne příliš, a vařte. Když začne vařit, vložte do hrnce misku, do ní vložte žloutky, osolte pepřem a solí a poté šlehačkou rozšlehejte.
  3. Když žloutky vytvoří homogenní hmotu světlejší barvy, než původně žloutky, přidejte k nim roztavené máslo za stálého míchání.
  4. Omáčka omáčka citronovou šťávou nebo vinným octem.

Zanechte Svůj Komentář