Jak připravit rýži v mikrovlnné troubě

Příprava rýže v mikrovlnné troubě je velmi jednoduchý a rychlý způsob vaření. Je to také skvělý způsob přípravy rychlé večeře. Takto můžete vařit rýži v mrknutí oka. Jediné, co musíte udělat, je přidat nějakou připravenou šťávu a nakonec ji zahřát. Tímto způsobem jsme si udělali večeři z našich hlav a udělali jsme to doslova za okamžik. Pokud jste však kulinářským tradicionalistou, vyzývám vás, abyste si přečetli další článek, ze kterého se naučíte, jak vařit rýži tak, aby byla pokaždé dokonalá.

Jak vařit rýži v mikrovlnné troubě

Vaříme rýži v mikrovlnné troubě vypláchnutím přebytečného škrobu z rýže. Díky tomu je rýže po přípravě volnější a díky tomu je chutnější. Jediné, co musíte udělat, je nalít rýži do sítka a poté ji opláchnout velkým množstvím studené vody. Mnoho lidí to také dělá v misce. Hodí do ní rýži, zaplaví ji studenou vodou a smíchá si ruce, pak si vodu vymění, dokud přestane zakalit. Dávám však přednost rychlejšímu způsobu se sítem.

Nyní, když máme promytou rýži, můžeme přejít k dalšímu kroku. Nyní musíme zvolit správné poměry vody k rýži. Používáme 1 a 1/2 šálky vody na dvě sklenice rýže. Tyto proporce samozřejmě můžeme zvětšit, ale když máme pouze jednu sklenici rýže, přidáme do ní 1 a 1/4 šálku vody. Je důležité, pokud chceme, aby rýže dobře fungovala.

Nyní vložte misku s vodou a rýží do mikrovlnné trouby a přikryjte ji talířem. Kryt nesmí být těsný, protože uvnitř vytvořený tlak by mohl prasknout například uzavřenou nádobu. Teď můžeme jít na vaření rýže. Nejprve jsme ji nastavili na plný výkon a 10 minut času. Tímto způsobem můžete připravit dvě porce, jednu lze vyrobit až za polovinu času.

Zanechte Svůj Komentář