Můžeš zabít psa, který na nás zaútočí?

Na začátku zdůrazňujeme, že tímto způsobem nechceme nikoho přesvědčovat k násilí na zvířatech. Mluvíme o extrémních situacích. Není těžké si představit situaci, kdy je procházka s dítětem napadena psem, který je odhodlaný ublížit nám. V takové situaci by každý rodič udělal cokoli, aby chránil své dítě, a mnoho lidí se ptá na právní důsledky, pokud by museli jít tak daleko, aby tak učinili. V tomto článku představíme i další způsoby, jak se vypořádat s útokem na psa, aniž by mu došlo k poškození.

Můžete zabít psa v sebeobraně

Zákon o ochraně zvířat čl. 33 říká, že usmrcení zvířat lze ospravedlnit pouze v několika situacích. Jednou z nich je nadměrná agresivita, která způsobuje přímé ohrožení lidského zdraví nebo života, jakož i hospodářských nebo volně žijících zvířat. Pokud tedy skutečně nastala život ohrožující situace, může člověk zabít psa v sebeobraně a nebude mít žádné následky. Důsledky za to může nést majitel samotného zvířete, pokud nebylo dostatečně chráněno, např. Pomalu se pohybovalo bez vodítka a tlamy.

Kromě toho umění. 26 trestního zákona říká: „

§ 2. Osoba, která při ukládání zboží chráněného zákonem za podmínek stanovených v § 1 nespáchá trestný čin, nespáchá zboží, které nepředstavuje zjevně vyšší hodnotu než zachráněné zboží.
§ 3. Je-li překročen stav nutnosti, může soud použít mimořádné zmírnění trestu, a dokonce se vzdát jeho uložení.

Je však lepší se takové situaci vyhnout. Proto stojí za to znát několik pravidel, která vám mohou pomoci vyhnout se útoku na psa. Nejdříve ze všeho nejvíc škádlete zvířata a dejte dětem vědět, že pes není roztomilý pohádkový tvor. Vždy to může zaútočit, takže bychom se neměli přibližovat k podivným psům a mazlit je. Pes to může považovat za útok a reagovat stejným způsobem. Pes bude věrný svému majiteli nebo domácnosti, někdy se nám zdá, že pes souseda nás dobře zná a je milý. Nechali jsme si s ním dítě hrát, ale to není dobré rozhodnutí. Ještě více, pokud je hra dítěte příliš dotěrná a začne ho škádlit, zatahala za jeho ocas nebo uši. Vášmu psovi se to nemusí líbit a pak může kousnout. Kromě toho jsou psi zvířata, která mají silný územní instinkt, takže být „doma“ může chtít bránit své území.

Také senzibilizujeme vlastníky. Pamatujte, že pokud váš pes někomu ublíží a není řádně obklopen vaším dohledem, budete za něj zodpovědní. Pouhá procházka bez vodítka a tlamy může skončit pokutou až 5 000 PLN. I když je váš pes učenlivý a něžný, pamatujte na ostatní a pro bezpečnost každého, oblékněte ho čenichem a veďte ho po vodítku městem.

Pokud jde o útok psa, stojí za to znát obranné pozice. Jedním z nich je strom. Stojíme rovně rukama po těle a stojíme bez pohybu a díváme se na psa. Pes nemusí mít zájem o cíl, který se nepohybuje, díky čemuž se může útoku pustit. Nejlepší je otočit psa mírně do strany a nehledět přímo do očí, ale zároveň vidět, co dělá.

Pokud však uvidíme, že se pes nechce pustit, stojí za to znát polohu želvy. Klečíme na zemi, opíráme se o hýždě proti patám, položíme hlavu na hruď a paže zkřížené na zátylku na krku, abychom chránili krk a uši. Tímto způsobem chráníme nejcitlivější oblasti našeho těla a odhalujeme jen těžší oblasti, které, pokud jsou pohryzeny, neriskují smrtí. Samozřejmě to nebude snadné přijmout. Když vidíme hrozbu, náš přirozený instinkt je únik. Pod širým nebem se však nemůžeme vyrovnat se psem. Útěk má smysl pouze tehdy, když se dokážeme schovat za nějaký kryt dříve, než k nám pes dorazí. Můžeme například narazit na něčí oplocený dvůr.

Je třeba si uvědomit, že pes nejprve napadne obličej. Pozice želvy vám umožní zakrýt ji, ale samozřejmě se neobejde bez zranění. Budou však méně závažné. Pamatujte, že možná nemáte čas se stát želvou. V takové situaci musíte bojovat, používat všechny předměty, které máte po ruce, abyste zablokovali psa, aby nás kousal. Když nás chytí, odtáhnutí jen prohloubí rány a rozzlobí zvíře.

Když narazíte na psa, který útočí na vás nebo na jinou osobu, nezaměřte se na hlavu. Lebka zvířete je velmi těžká. Pokud chcete zvíře vyděsit nebo uvolnit čelist, mířte na nos, krk nebo krk.

Útok na psa je nepochybně velmi stresující situace, ve které bude pro nás obtížné jednat racionálně. Vyžaduje to velkou odvahu a sebekontrolu. Nezapomeňte, že máte právo bránit svůj život nebo životy druhých. V případě potřeby můžete přijmout nezbytná opatření.

Co když na nás zaútočí cizí pes?

Kromě napadení nás nebo našich blízkých může pes napadnout i našeho psa. Nezapomeňte, že když vedete svého psa na vodítku, můžete ho bránit a zákon stojí vedle vás. Především však stojí za to udělat vše, aby se zabránilo konfrontaci. Můžete zablokovat cestu cizího psa, stát před vaším, natáhnout se a hlasitě křičet. Pokud je vaše pozice dostatečně pevná, může se omráčený cizí pes zastavit.

Pamatujte, že pokud máte malého psa a v takové situaci ho chráníte, vezmete ho do náručí a stanete se terčem útoku. Proto je namísto ochrany tímto způsobem hodit přes plot, hodit jej do popelnice nebo položit na vysokou zeď, aby na něj útočící pes nemohl dosáhnout. Pokud však máte velkého psa, který je rychlý, můžete se pokusit uvolnit ho, aby mohl uniknout soupeři.

Zanechte Svůj Komentář