Jak si vyrobit šťavnaté kuřecí prsa

Jak si vyrobit šťavnaté kuřecí prsa? Mnoho lidí, zejména těch, kteří jedí celou stravu, která jedí celá prsa a nerozděluje se na kotlety, se zajímá, jak na to. Zpravidla se předpokládá, že kuřecí prsa je velmi suchá. Je to samozřejmě perfektní doplněk k dietní večeři, libové maso bohaté na bílkoviny. Co víc byste mohli chtít Samozřejmě, chuť. A kvůli tomu se mnoho lidí, kteří jdou na dietě, odradí, protože jsou pro ně prostě příliš suchí. Jejich jídlo se nám tedy nelíbí. Musíme je žvýkat po dlouhou dobu, poté už necítíme žádnou chuť. Začínáme se odrazovat od stravy a existuje jen málo náhrad za to.

Proto vám dnes ukážeme, jak připravit šťavnaté kuřecí prsa bez povlaku a bez přídavků. Technika přípravy je důležitá. Díky tomu bude prsa uvnitř dobře ochucená a vlhká a díky tomu bude její jídlo mnohem příjemnějším zážitkem. Nebudeme vám nabízet způsob, jak ochutnat prsa, protože to záleží na individuálním vkusu. Mám ráda prsa v akutnějším prostředí. To je důvod, proč to obvykle osolím solí, pepřem, červeným sladkým pepřem a feferonkou. Také je často připravuji s kurkumou, která se mi velmi líbí. Nezáleží na tom, jaké koření přidáte, je důležité, aby měly nějakou chuť. Nejdůležitější je metoda přípravy, díky níž bude prsa uvnitř šťavnatá. Už ne jíst suchá kuřecí prsa!

Co dělat, aby kuřecí prsa zůstala suchá

Samozřejmě budeme potřebovat kuřecí prsa a olej pro recept, smažím v olivovém oleji. Navíc moje oblíbené koření, které je téměř vždy pepř, sůl, sladká a feferonka. Vyhýbám se bylinám, které při smažení prostě hoří. Byliny jsou skvělé k napařování nebo pečení kuře. Obvykle jsem nakrájel kuřecí prsa dovnitř a kořenil jsem dovnitř, aby bylo chutnější.

Vyčistěte a osolte kuřecí prsa, poté olej zahřejte na pánvi. Když se dostane na správnou teplotu, nasaďte na to kuřecí prsa a smažte na každou stranu 5 minut. Je důležité, aby se olej zahřál velmi dobře, protože díky němu uzavíráme maso v pórech a zároveň si zachováváme vlhkost. Doba smažení závisí také na velikosti prsu. Veškeré maso musí být odříznuto a opečeno. Když takto smažíme kuře, když je ještě horké, převedeme ho na hliníkovou fólii a zabalíme.

Nyní necháme kuře tímto způsobem několik minut, obvykle stačí 3-5 minut. Je připraven, můžete jej vyjmout, rozstřihnout a vidět, jak to vypadá uvnitř. Pokud se dostanete do praxe, takto připravené kuře bude chutné. Mimo ruddy a stále šťavnaté uvnitř.

Kuřecí prsíčka připravená tímto způsobem je skvělá jako doplněk k večeři nebo salátu. Můžete také podávat s omáčkou, ale je také velmi dobrá sama o sobě bez jakýchkoli přísad. Nejdůležitější věc je, že ji můžete konečně jíst s chutí, aniž byste měli pocit, že jíte žetony :)

Zanechte Svůj Komentář