Jak efektivně spalovat kalorie?

Hledáme svaly!

Pokud chcete snížit tělesnou hmotnost, měli byste si uvědomit, že nejžádanějším účinkem je snížení tělesné hmotnosti tuku při zachování svalové hmoty. U lidí, které drasticky omezují kalorie, je zpravidla ztráta svalové hmoty asi 50% z celkového úbytku hmotnosti. To je velmi nepříznivý jev. Zeptáte se, proč, nakonec, hmotnost ukazuje, že jste zhubli, a to je nejdůležitější věc. Ne, svalová hmota vám umožňuje zvýšit rychlost základního metabolismu. Každý další kilogram svalu v těle spaluje 65 kcal za den, což zvyšuje energetickou potřebu těla. To odpovídá ztrátě 0,25 kg tuku. A výsledek? Když většina vašeho hubnutí je tuk, ne sval, vaše tělo spálí více kalorií a vaše tělo bude štíhlejší :)

Fyzikální aktivita a rychlost metabolismu

Po intenzivním tréninku, který trval 1 až 2 hodiny, se spálí kalorie rychleji než obvykle. Čím déle a intenzivněji tedy cvičíte, tím větší je pálení po tréninku. A co je nejdůležitější, zvýšení metabolické rychlosti je hlavně způsobeno zásobami tělesného tuku, což příznivě ovlivňuje jeho nižší obsah v těle.

Vhodná cvičení

Jak jsem již zmínil, při hubnutí ztrácíme tuk i svaly. Svalová ztráta může být minimalizována správně zvolenými cviky. Nejlepšího účinku bude dosaženo kombinací programu hubnutí a silového tréninku, který pomůže zachovat svalovou hmotu a vyšší procento úbytku tělesného tuku. Navzdory všeobecně známému názoru, není příliš intenzivní, není dlouhodobé úsilí tou nejlepší metodou hubnutí. Nejúčinnější jsou dlouhodobá vysoce intenzivní cvičení, která vám umožní spalovat tuk efektivněji a udržovat zvýšený metabolismus i po několika hodinách po tréninku. Příklad: během hodiny chůze (úsilí o nízké intenzitě) spálíme asi 260 kcal, z toho 160 kcal bude pocházet z tuku. Běh (intenzivní úsilí) spálí současně asi 680 kcal, z čehož 270 kcal bude pocházet z tuku. Intenzivnějším cvičením můžete spalovat více než 100 kcal více z tuku než při cvičení s nízkou intenzitou. Je spojena s energetickou cestou vedoucí k produkci energie během cvičení. Ještě důležitější je, že kyslíková dráha, která probíhá během cvičení s větší intenzitou, čerpá hlavně energii z rozkladu tuku.

Video: EFEKTIVNÍ SPALOVÁNÍ TUKŮ! Fitness trenér Tomáš Lukáš (Leden 2020).

Zanechte Svůj Komentář