Skvělé vynálezy, které vynalezly ženy

Josephine Cochrane vynalezla myčku nádobí

Josephine byla zpustošena skutečností, že placení za domácí pomoc natolik zatěžovalo její domácí finance. Rozhodla se tedy s tím něco udělat. Rozhodla se použít vysoký tlak vody k vytvoření stroje, který bude provádět úklid nádobí v mytí nádobí. V roce 1886 pro ni získala patent. V té době mělo jen málo domů k provozu tohoto zařízení horkou vodu, ale zpočátku bylo úspěšně prodáno v hotelech a restauracích.

Mary Phelps Jacob vynalezla dnešní podprsenky

Jacobs obdržel v roce 1914 americký patent na podprsenku, jejíž tvar známe dnes. Dříve bylo dámské spodní prádlo nepohodlné a úplně nepraktické. Jacobs se rozhodl to jednou provždy změnit a navrhnout podprsenku, kterou by bylo pohodlné nosit.

Grace Hopper a její vynález - počítač

Admirál Dr. Grace Murray Hopper je známý jako „matka počítačů“! Po druhé světové válce byla Hopper umístěna na Harvardu, kde pracovala na vývoji IBM Harvard Mark 1, prvního velkého počítače v USA. Dr. Hopper také vynalezl kompilátor, který překládá jazyk zadaný do počítačového kódu.

Mary Anderson vynalezla stěrače

Dokážete si představit, že na začátku 20. století, když pršelo nebo sněží, museli řidiči zastavit každých pár bloků, aby si otírali okna? A ačkoli auta byla v té době vzácná, Marie se v roce 1903 rozhodla vymyslet stěrače čelního skla. Také nevíte, že to byla vynálezkyně ženy, která poprvé patentovala automatické stěrače čelního skla v roce 1917?

Hedy Lamarr: Tajný komunikační systém

V roce 1941 patentovala tajný radiokomunikační systém. Její technologii možná použila Hitler, ale podařilo se jí uprchnout do Londýna a její nápad byl implementován až o 20 let později.

Tabitha Babbitt: Kotoučová pila

V roce 1813 vytvořila Tabitha Babbitt kotoučovou pilu! Usnadnila tak práci muže, který byl předtím donucen otočit pilu doprava a doleva, aby řezal velké bloky dřeva.

Stephanie Kwolek: neprůstřelné vesty

Stephanie Kwolek vynalezla Kevlar, velmi těžko pronikavý materiál, který se používá k vytváření neprůstřelné vesty.

Ellen Ochoa: optické analytické systémy

Ellen Ochoa byla první kosmonautkou. Její vynález patentovaný v roce 1987 lze použít pro kontrolu kvality při výrobě různých dílů. Ochoa později patentoval optický systém, který lze použít pro roboty nebo automatizované naváděcí systémy.

Theora Stephens patentovala natáčky

Afričan-americký kadeřník a technik Theora Stephens patentoval natáčku v roce 1980. Možná vás zajímá, proč je toto datum tak pozdě, vzhledem k tomu, že od počátku řecké civilizace se používají nástroje na úpravu vlasů? Elektrické natáčky byly vyrobeny mnohem později, ale Theory byla uznána jako první natáčky na vlasy.

Zanechte Svůj Komentář