Neobvyklé použití amoniaku

ELEKTRICKÁ RUKAVICE
Zahřejte na přibližně 65 ° C a poté jej vypněte. Na horní polici položte malou misku amoniaku a na spodní polici nádobu s vodou. Uzavřete troubu a nechte ji přes noc. Následující den vyjměte nádobí a troubu odvětrejte. Poté jej opláchněte roztokem amoniaku a několika kapkami mycí kapaliny rozpuštěné v litru vody.
GRAT: Umístěte rošt na starý ručník do velké mycí mísy (můžete to udělat ve vaně, ale měli byste ji umýt později). Nalijte 1/2 šálku amoniaku a nechejte 15 minut, poté vyjměte rošt, opláchněte a otřete dosucha.

STAIN
Před použitím čpavku na vlnu, lycru nebo hedvábí se ujistěte, že byl zředěn a výsledný roztok nemá koncentraci nejvýše 50%.
- skvrny od krve, moči a potu by měly být před praním namočeny v 50% roztoku amoniaku
- skvrny (kromě mastných) lze odstranit postřikem roztokem obsahujícím stejné díly amoniaku, vody a promývací kapaliny. Nalijte ji do pračky, navlhčete důkladně znečištěnou oblast. Po několika minutách opláchněte.
- značky tužkou: použijte několik kapek koncentrovaného amoniaku a poté je důkladně opláchněte. Pokud to nefunguje, dejte na skvrnu nějaký prací prášek a znovu opláchněte.

BOTY
Obnovte bílou na tenisky nebo tenisky. Stačí je očistit roztokem složeným ze stejných dílů vody a amoniaku.

ŠROUBY A ČALOUNĚNÍ
Pomocí houby naneste roztok amoniaku a teplé vody (1 šálek čistého amoniaku na 2 litry vody). Nechte zaschnout. V případě potřeby ji můžete znovu namočit.

Glazura
Aby byla glazura čistá, omyjte ji roztokem 1/2 šálku amoniaku a 4 l vody.

nájezd
Z mýdla nebo tuku z dřezu, dřezu a vany je očistěte roztokem amoniaku a vody (lžíce amoniaku pro 4 litry vody) a poté opláchněte.

FIREPLACE - dveře
V postřikovací láhvi smíchejte lžíci amoniaku, 2 lžíce octa a litr teplé vody. Nastříkejte sklenici, vyčkejte několik sekund a poté otřete hadříkem. V případě potřeby můžete vše opakovat znovu.

NEZÁVISLÝ ZÁPACH
Umístěte nádobí s amoniakem do malovaných pokojů. Amoniak absorbuje nepříjemný zápach. Pokud po několika dnech necítíte výrazné zlepšení, vyměňte tekutinu v cévách. Můžete také použít ocet (udělal jsem to) nebo plátky citronu. Stejně tak se zbavíte nepříjemného zápachu cigaret (také v autě) a příjemně si budete moci nechat pár šálků v uzavřené místnosti se silnou, čerstvě uvařenou kávou nebo horkou vodou s citronovou šťávou.

STŘÍBRNÉ A ZLATÉ
Ponořte 1/2 šálku amoniaku do sklenice teplé vody na 10 minut. Opatrně je otřete měkkým hadříkem a nechte uschnout. NIKDY NIKDY nečistěte Klenoty s perly, můžete je poškodit.

MOST A STŘÍBRO
Mosazné nebo stříbrné předměty lze jemně omýt štětcem namočeným v kapce amoniaku. Přebytečnou kapalinu otřete měkkým hadříkem nebo jelenicí.

WINDOWS
Promyjte roztokem sklenici čistého amoniaku rozpuštěného ve 3 sklenicích vody. Nebudou na nich žádné pruhy. Můžete také použít lanolin (můj způsob) k čištění skla.

BITES
Po kousnutí hmyzem otřete bolestivé oblasti 1 nebo 2 kapkami amoniaku. Nepoužívejte ji, pokud jste již poškrábali rány.

MOLD
- odstranění plísní z nábytku ze surového dřeva - sklenka čpavku, 1/2 šálku vinného octa a 1/4 šálku jedlé sody a 4 litry vody. Umyjte toto plesnivé místo touto směsí, poté opláchněte velkým množstvím vody a otřete starý froté ručník.
- stejným způsobem můžete odstranit plísně z vnějších lakovaných povrchů
- plísně na proutěný nábytek - měly by být umyté v roztoku 2 polévkových lžic amoniaku rozpuštěného ve 4 l vody.

Zanechte Svůj Komentář