Kuře pečené na soli

K přípravě budeme potřebovat:

- 1,5 kg kuřecího masa
- 1 kg soli (bez obav, nebudeme jíst žádný gram;)
- 4 stroužky česneku
- oblíbená koření pro mě 1 lžička: pepř, sladká paprika, koření Podlasie pro drůbež, bazalku, oregano a půl lžičky feferonky a tymiánu.

1. Příprava kuře začíná důkladným omytím a sušením (musí být dostatečně suché, aby se na něj nepřilepila přebytečná sůl). Kromě toho jsem mu vystřihnul rump, to mě moje matka naučila a pokaždé to dělám.

2. V malé misce smíchejte všechna koření a kuře na obou stranách pečlivě natřete.

3. Nalijte celý kilogram soli do misky odolné proti ohni a rovnoměrně ji rozprostřete. Jak vidíte, do koření kuřete nepřidáváme jediný gram soli, ale ujišťuji vás, že to nebude chutné! Sůl v misce nevstřebává kuře, naopak absorbuje veškerý přebytečný tuk z masa, takže kuře je velmi zdravá a chutná.

4. Dobře kořeněné kuře položte jedním jemným pohybem na sůl, prsa dolů, snažte se ho nezlepšovat nebo rozdrtit, aby se nepřilepilo zbytečnou solí.

5. Připravené kuře vložte do trouby předehřáté na 200 stupňů po dobu 45 minut. Vrchol pro mě trochu hořel, protože jsem jej omylem dal na druhou polici zespodu. Je mnohem bezpečnější dát kuře na nejnižší polici ve vaší peci :)

6. Po prvních 45 minutách vytáhněte kuře a pomocí dlouhé vidlice nebo gumové rukavice určené pro horká jídla, jedním plynulým pohybem, otočte kuře na druhou stranu. Pokud se k ní přilepíme, setřeme přebytečnou sůl a na 45 minut ji vložte zpět do pece.

7. Po uplynutí této doby vytáhneme kuře a převedeme na 5 minut do hluboké misky prsu dolů a dolů, aby kuřecí šťávy stékaly dolů na tato nejsušší místa. Kromě toho může být pokryta hliníkovou fólií, takže se příliš neochladí. Jíme po 5 minutách!

Užijte si to! :)

Zanechte Svůj Komentář