Rizoto z modrého sýra

K přípravě budeme potřebovat:

- 2 sáčky z bílé rýže
- 3 sklenice vody (200 ml sklenice)
- 1,5 svařené lžíce domácí bujónové pasty (recept zde)
- půl sklenky suchého bílého vína (200 ml sklenice)
- 1 halda polévkové lžíce dobrého másla (min. 82% tuku)
- 1 polévková lžíce olivového oleje
- 1 šálek (200 ml) parmezánu
- 1 balení modrého modrého sýra (k dispozici na každém trhu a ve slevovém obchodě pod názvem Lazur nebo Blue)
- plátek jemné parmské šunky

1. Začínáme příprava rizota rozpuštěním vývaru ve vodě. Přiveďte k varu, promíchejte a poté snižujte teplo tak, aby vývar byl během celého zalévání horký.

2. V druhé nádobě rozpusťte naskládanou lžíci másla a lžíci olivového oleje. Díky této kombinaci se máslo nezačne hořet a rizoto si stále udrží svou mírně máslovou chuť.

3. Přidejte surovou rýži do rozpuštěného másla. Míchejte několik minut, dokud ke každému zrnu rýže důkladně nepřichází směs másla a oleje.

4. Potom přidáme víno a právě teď začíná náš test trpělivosti :) Risotto vyžaduje častou kontrolu, což znamená, že se příští půlhodinu byste se prakticky neměli vzdálit od sporáku :) Položíme hrnec na střední oheň / hořák a pomalu sledujeme rýži absorbuje víno za občasného míchání, aby rýže nespálila.

5. Když rýže absorbuje víno, přidejte 1 naběračku vývaru a sledujte znovu, dokud se veškerá tekutina nevstřebává, za občasného míchání.

6. Opakujte, dokud nebude rýže téměř měkká. Pro mě to bylo 7 "zalévání" vývar. V květináči zůstane jeden hrnec nevyužitého vývaru.

7. Pokud jste již dosáhli této fáze, můžete být na sebe hrdí! :) Zbytek je ve srovnání s „ovesnou kaší s mlékem“;)

8. Nyní přidejte strouhaný parmazán a nivou nakrájenou na proužky. Snižujeme teplo a vše důkladně promícháme.

9. Nakonec ochutnejte pepřem (sůl, s tímto množstvím slaného sýra by mělo být zbytečné). Pokud se sýr krásně rozpustil a rýže je dostatečně měkká, překládejte celý na talíř pokrytý plátkem šunky a jedte ho, když je horké!

Zanechte Svůj Komentář